Nawet 55 proc. pracowników z Ukrainy chce kupić nieruchomość w Polsce

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nawet 55 proc. pracowników z Ukrainy chce kupić nieruchomość w Polsce
Jak kupić?Nieruchomości

Ukraińcy jako pracownicy w Polsce są bardzo zadowoleni z warunków oraz zarobków. Często decydują się zostać u nas na stałe, a z tym wiąże się zakup nieruchomości czy nawet założenie własnego biznesu. Dowiedz się więcej na ten temat.

W Polsce pracuje ponad 1,2 miliona Ukraińców, a nawet 10% z nich obejmuje stanowiska kierownicze i menedżerskie. Przekonują ich często wyższe wynagrodzenia, a także stabilna praca. Jak się okazuje, Polacy są też bardzo toleracncyjni i nie przeszkadza im pochodzenie swoich kolegów z pracy.

Coraz więcej Ukraińców planuje zakup mieszkania, a także prowadzenie własnego biznesu. Według badań, chęć ta wzrosła od zeszłego roku o ponad 20 procent.

Ukraińcy stanowią czołówkę cudzoziemców kupujących nieruchomości w Polsce. W porównaniu do Niemców, Brytyjczyków czy Skandynawów, którzy kupują nieruchomości w celach inwestycyjnych, Ukraińcy kupują je dla siebie. Chcą tu pozostać i się integrować. Spowodowane jest to także tym, że wprowadzono realne i możliwe warunki uzyskania kredytów hipotecznych na dobrych zasadach – wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Karolina Bogdevic, wiceprezes zarządu Gremi Personal.

Polska jest atrakcyjnym krajem dla imigrantów zarobkowych, szczególnie w czasie pandemii. Nie mają oni większych problemów z przekraczaniem granicy czy prolongatą dokumentów. I to jest powód, dla którego Ukraińcy wciąż interesują się Polską. Może się to jednak zmienić, kiedy swoje granice otworzą dla nich inne kraje europejskie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*