Jak nabyć nowe auto bez wydawania dużych pieniędzy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak nabyć nowe auto bez wydawania dużych pieniędzy?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Każdy świeżo upieczony kierowca marzy o własnym samochodzie. Niestety auta są drogie, a kupno samochodu z drugiej ręki wiąże się ze sporym ryzykiem. Młode osoby mają problem z nabyciem własnego auta, ponieważ nie mają jeszcze oszczędności, które pozwalałyby na tak duży zakup. Na szczęście istnieją inne metody na to, aby wejść w posiadanie samochodu. Podpowiadamy jak to zrobić.   

Leasing auta  

Jeszcze do niedawna opcja leasingu zarezerwowana była wyłącznie dla przedsiębiorców i dużych firm. Obecnie nie musisz posiadać nawet jednoosobowej działalności, aby móc skorzystać z opcji leasingowania auta. Leasing konsumencki jest coraz bardziej popularną metodą na nabycie auta wśród młodych osób. Rata leasingu wyliczana jest indywidualnie do Twoich możliwości, a samochód, który możesz nabyć, z pewnością przewyższa klasą i jakością auta używane, na przykład z komisu.

Jeśli nie wiesz, na czym polega leasing, jest to przypominająca dzierżawę umowa, na podstawie której za miesięczną opłatą możesz przez określony czas użytkować wybrane przez Ciebie auto. Swoją historią ta forma nabywania samochodów sięga już czasu Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych, jednak w Polsce zyskała popularność dopiero w latach 90. 

Wynajem długoterminowy  

Alternatywa dla leasingu to wynajem długoterminowy, który opiera się na podobnych zasadach, ale nieco innej koncepcji. W pakiecie, obejmującym zasady i raty wynajmu, zawarte są już takie dodatki, jak ubezpieczenie, serwis samochodu oraz ogumienia, a także doradztwo flotowe.

Jest to fantastyczna oferta dla osób, które lubią często zmieniać pojazdy oraz szybko się nudzą. Ogromną zaletą wynajmu długoterminowego jest to, że zawiera on w pakiecie kompleksową obsługę zarówno samochodu, jak i kierowcy. Pomimo rozmaitych kosztów, jakie trzeba ponosić, kiedy posiada się auto, rata za Twój wynajem nie zmieni się przez cały okres trwania umowy.

Koszty wynajmu ustalane są w wyniku uśrednienia wszystkich potencjalnych kosztów, przez co nie płacisz za przeglądy, naprawy, wymiany opon czy inne konieczne działania wokół samochodu.  

Outlety dealerów samochodowych i wyprzedaże   

Inną opcją na wejście w posiadanie nowego auta bez ogromnych kosztów początkowych jest korzystanie z outletów dealerów samochodowych oraz kupowanie na wyprzedażach. Początek roku, jego półmetek oraz koniec to momenty, w których najczęściej można trafić na okazje i wyprzedaże samochodowe.

Podczas takich wydarzeń możesz kupić nowe modele aut sprzed kilku lat lub nawet z minionego roku w naprawdę okazyjnych cenach. Duże wyprzedaże w salonach samochodowych to nawet 50% obniżki cen na poszczególne modele aut.

Z kolei outlety oferują w sprzedaży samochody na przykład wystawowe lub sztuki, które nie sprzedały się przez dłuższy czas, na przykład przez zbyt mały popyt albo zawyżoną ilość podczas produkcji. Samochody w outletach nie są używane ani z drugiej ręki, sprzedażą takich aut zajmują się firmowe komisy. 

Zakup auta to zawsze poważna decyzja, nad którą trzeba zastanowić się i dobrze ją przemyśleć. Dzięki znajomości swoich opcji możesz podjąć najbardziej świadomą i korzystna dla Ciebie decyzję. Nawet jeśli nie do końca przekonują Cię niektóre możliwości, warto zdobyć na ich temat nieco informacji i rozważyć dobre oraz złe strony.

Zdj. główne: Lance Asper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*