Zdjęcia mieszkań na sprzedaż – zrobić samemu czy zlecić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zdjęcia mieszkań na sprzedaż – zrobić samemu czy zlecić?
Jak sprzedać?Nieruchomości

Przygotowujesz się do sprzedaży mieszkania? Dobre zdjęcia to podstawa, aby przyciągnąć potencjalnych nabywców. Sprawdź, czy lepiej zrobić je samodzielnie, czy może poprosić o pomoc profesjonalistę.

Sprzedaż mieszkania – musisz się przygotować!

Chcesz sprzedać mieszkanie? Aktualna sytuacja na rynku nieruchomości jest sprzyjająca, więc masz na to duże szanse! Nie obędzie się jednak bez odpowiedniego przygotowania. Specjaliści są w tej sprawie zgodni. Posprzątanie mieszkania na sprzedaż to absolutna podstawa, ale warto także pomyśleć o odświeżeniu lokalu.

Odmalowanie ścian to świetny pomysł, dobrze jest także postawić na modny minimalizm – nadmiar przedmiotów nie jest Ci niezbędny, mieszkanie bez wielkiej ilości przedmiotów sprawia wrażenie większego, a przestrzeń jest w cenie! Skoro Twoje lokum jest już czyste i gotowe na odwiedziny potencjalnych sprzedających, czas zrobić mu zdjęcia do internetu. Jak je wykonać, żeby Twoje ogłoszenie wzbudziło zainteresowanie i telefon nie przestawał dzwonić? Sprawdź!

Zdjęcia mieszkań na sprzedaż – samodzielnie czy profesjonalnie?

Portale z ogłoszeniami są wręcz zapełnione ofertami różnych mieszkań na sprzedaż. Osoba wystawiająca ofertę staje więc przed pytaniem, jakie zdjęcia mieszkania zaproponować, żeby zrobić wrażenie i przyciągnąć potencjalnych kupujących. W końcu to, czy sprzedasz mieszkanie, w dużej mierze zależy właśnie od zdjęć! Nikt nie zainteresuje się lokalem, jeżeli dobrze nie zaprezentujesz go w sieci.

Na pewno to, czy zrobić zdjęcia samodzielnie, czy poprosić o nie profesjonalistę, to dylemat związany z ewentualnym wydatkiem, ale na pewno warto trochę zainwestować, aby osiągnąć lepszy efekt. Wybór należy do Ciebie.

Jak zrobić zdjęcie mieszkania? Porady

Zdecydowałeś się na samodzielne wykonanie zdjęć mieszkania na sprzedaż? Świetnie! W takim razie mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym Twoje fotki nie zginą w tłumie!

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, dokładne posprzątanie mieszkania i usunięcie z kadru nadmiaru przedmiotów to absolutna konieczność. Koniecznie pamiętaj także o schowaniu rzeczy osobistych – źle wyglądają na zdjęciach i generalnie lepiej, aby nie były widoczne ani w internecie, ani gdy kupujący przyjdzie obejrzeć lokal na żywo.

Kolejnym punktem obowiązkowym jest oczywiście dobre oświetlenie. Wieczór ani sam środek dnia nie są dobrą porą na zdjęcia mieszkania. Na sesję wybierz poranek lub popołudnie, kiedy światło do zdjęć jest najbardziej korzystne.

Pamiętaj o umyciu okien, aby wpadającego do domu słońca było jak najwięcej, a w razie potrzeby włącz po prostu sztuczne oświetlenie. Ciemne zdjęcia nie prezentują się dobrze. Istotne są także detale. O ile osobiste przedmioty lepiej jest schować, postawienie na stole wazonu ze świeżymi kwiatami będzie plusem. Pomieszczenia fotografuj z perspektywy odwiedzającego – na wprost lub pod niewielkim kątem.

Powierz sprawę profesjonaliście

Nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wykonać zdjęcia mieszkania, które zachęcą do zakupu? Za opłatą możesz poprosić o pomoc profesjonalnego fotografa. Wybierz osobę specjalizującą się w zdjęciach wnętrz, która jest sprawdzona. Większość fotografów bez problemu udostępni swoje portfolio, więc będziesz mieć okazję do sprawdzenia, czy za takie zdjęcia warto zapłacić. 

Sesja zrobiona przez wprawionego profesjonalistę na pewno ma szansę zrobić wrażenie na klientach! Na portalach ogłoszeniowych można znaleźć ogłoszenia fotografów trudniących się sesjami zdjęciowymi nieruchomości. Jest to zazwyczaj wydatek rzędu kilkuset złotych.

Decyzja należy do Ciebie

Nie ma jednej odpowiedzi na to, czy lepiej jest takie zdjęcia wykonać samemu, czy zlecić. Bez wątpienia niejedna osoba jest w stanie samodzielnie zrobić świetną sesję zdjęciową, po której opublikowaniu telefony rozdzwonią się. Jeżeli uważasz, że Twoje zdjęcia są dobre, wykonaj sesję samodzielnie, stosując się do wskazówek. 

Osoby, których pasją nie jest fotografia lub po prostu nie mają na to czasu i chęci, mogą zainwestować w pomoc profesjonalisty. Wszystko zależy od Ciebie oraz od budżetu, jakim dysponujesz. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*