Jak segregować rzeczy do pakowania przy wyprowadzce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak segregować rzeczy do pakowania przy wyprowadzce
Jak sprzedać?Nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka to bez wątpienia spore przedsięwzięcie, które wymaga czasu i zaangażowania. Jak jednak zapakować wszystkie rzeczy, aby móc szybko i sprawnie przenieść je do nowego lokum? Podpowiadamy, jak posegregować, a następnie zapakować wszystkie Twoje rzeczy, aby przeprowadzka obeszła się bez większych problemów.

Kartony i worki próżniowe do pakowania rzeczy

Rozpoczynając przygotowania do wyprowadzki, w pierwszej kolejności należy kupić najpotrzebniejsze rzeczy, które umożliwią Ci pakowanie. Przydadzą Ci się przede wszystkim typowe kartony do przeprowadzki. Najlepszym wyborem będą te z otworami, które pozwolą na wygodne przenoszenie kartonów z jednego miejsca do drugiego. Możesz zdecydować się na zakup kartonów tego typu lub skorzystać z kartonów, które już masz. Dobrym rozwiązaniem będzie też zapytanie w sklepie, czy możesz dostać nieużywane kartony. Szczególnie dobrze sprawdzą się te po alkoholu, ponieważ się nieco trwalsze i odporne na ciężar, dzięki czemu bez problemu zapakujesz do nich wiele rzeczy naraz.

Pamiętaj, aby kupić również worki próżniowe. Sprawdzą się one genialnie podczas pakowania pościeli lub grubych zimowych kurtek. Worki te zmniejszą bowiem ich objętość, dzięki czemu łatwiej będzie je przewieźć. Na małe drobiazgi przydatne mogą okazać się także koperty bąbelkowe białe

Do wyrzucenia, do nowego mieszkania

Kiedy masz już wszystkie potrzebne kartony i worki, które pozwolą Ci na sprawne pakowanie się, możesz przejść do segregacji. Rozpocznij od posegregowania rzeczy na dwie części: do wyrzucenia i  do przewiezienia do nowego lokum. Dzięki temu unikniesz zabierania ze sobą rzeczy, które do tej pory leżały i kurzyły się dnie szafy i są kompletnie niepotrzebne. 

Kiedy wyrzucisz już wszelkie „śmieci”, możesz przejść do segregowania pozostałych rzeczy na grupy. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zorientować się, gdzie co jest, co będzie pomocne nie tylko podczas przewożenia rzeczy, ale także podczas rozpakowywania się. Możesz posegregować kartony na przykład na te z ubraniami, garnkami, biżuterią, ozdobami, książkami… i tak dalej, i tak dalej. Pamiętaj jednak, aby zaopatrzyć się w różnego rodzaju etykiety i koperty kolorowe, które pozwolą Ci na oznaczenie każdego kartonu. Postaraj się też, aby każdy karton podpisać i opisać jak najbardziej szczegółowo, co jeszcze bardziej ułatwi sprawę. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*