Działka przed domem — jak przygotować ogród i taras, aby małym kosztem zachwycić kupujących?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Działka przed domem — jak przygotować ogród i taras, aby małym kosztem zachwycić kupujących?
Jak sprzedać?Nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości nie jest prostą rzeczą, zwłaszcza jeśli zależy nam na podniesieniu jej wartości. Kiedy mamy do czynienia z domem z działką, nie musimy koncentrować się wyłącznie na wnętrzach. Ogród i taras to zawsze wizytówki domu. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na stosunkowo proste rozwiązania, które przy niewielkim nakładzie finansowym znacznie podwyższą cenę i zapewnią nam duże zainteresowanie wśród kupujących. 

Po prostu trawnik lub kwietna łąka

Jeśli decydujemy się na sprzedaż domu z działką, która jest niemal pusta, jej wygląd zdecydowanie poprawi już samo zasianie trawnika. Trawa zapewni nam zielony dywan pod oknami i przykryje ewentualne nierówności terenu. Jej wysiew nie jest kosztowny, a pielęgnacja do momentu sprzedaży nie zabiera dużo czasu. Na trawniku możesz również umieścić, chociażby klomb z kilku iglaków, który wypełni optycznie działkę i ją zagospodaruje. 

Jeśli chcesz uatrakcyjnić działkę dla rodziców z dziećmi, na trawniku możesz postawić na przykład bramkę do piłki nożnej, która również nie będzie drogą inwestycją, a perspektywa własnego boiska, zwłaszcza dla dzieci jest szalenie obiecująca. 

Dobrą opcją na obsianie większego terenu będzie również kwietna łąka, która stworzy sielski klimat wokół zabudowań i dodatkowo roztoczy wokół przyjemny, kwiatowy zapach. 

Zadbany taras 

Kiedy przy domu mamy taras pokryty już drewnem bądź deskami kompozytowymi często kluczem do jego pięknego wyglądu będzie tylko jego odświeżenie. Czasem będzie się to wiązać z odmalowaniem, a czasem wystarczy porządne wyszorowanie go na przykład przy pomocy myjki ciśnieniowej. 

Balustradę możesz przyozdobić starymi donicami bądź korytkami, w których posadzisz najtańsze kwiaty z marketu, a całość nabierze zupełnie innego charakteru niż pustka. 

cocoparisienne/pixabay.com

Sprzedawaj uczucia i potencjał

Sprzedając dom, musimy mieć na uwadze, że jednym z chwytów sprzedażowych jest sprzedawanie emocji i nastroju oraz potencjału, jaki ma miejsce. Przygotowując się na wizytę potencjalnych kupców, zaaranżuj przestrzeń ogrodu i tarasu w taki sposób, by wyglądały przytulnie. Możesz wystawić posiadane meble ogrodowe, rozwinąć hamak, wszystko przyozdobić poduszkami i odpowiednio oświetlić. Pokaż, jak może wyglądać przyjemny wieczór w tym miejscu, a taka prezentacja z pewnością zachwyci kupujących. Udowodnij, że na działce znajdzie się miejsce dla dzieci, na przykład w postaci małej piaskownicy, którą kupisz już za kilkadziesiąt złotych. Tego typu aranżacje zawsze przemawiają zwłaszcza do rodziców bądź osób myślących o dzieciach.

Pokaż ekologiczne rozwiązania

Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się ekologiczne rozwiązania, które często są dużym atutem dla kupujących i poszukujących domu. Mamy świadomość, że część z nich to naprawdę kosztowne inwestycje, które przy sprzedaży domu wolimy sobie podarować. Jednak są na to również i tańsze sposoby. Na przykład wystarczy, że przy odpływie rynny umieścisz beczkę do łapania deszczówki, a w ustronnym miejscu działki zbudujesz kompostownik. Te drobne zmiany z pewnością zauważą odwiedzający, a dla niektórych takie rozwiązania już umieszczone na działce staną się argumentem decydującym o kupnie właśnie Twojej nieruchomości.

Zdj. główne: midascode/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*