Drobne naprawy przed sprzedażą mieszkania

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Drobne naprawy przed sprzedażą mieszkania
Jak sprzedać?Nieruchomości

Zanim wprowadzisz mieszkanie na rynek nieruchomości, powinieneś odpowiednio je do tego przygotować. Odmalowane ściany i brak usterek sprawi, że więcej potencjalnych kupców zainteresuje się Twoim mieszkaniem. Poznaj proste sposoby, które sprawią, że mieszkanie, mimo że z drugiej ręki, będzie wyglądać jak nowe. 

Dobra lokalizacja to nie wszystko. W mieszkaniu musi być schludnie i czysto. Takie działania nie wymagają dużych nakładów finansowych. Wystarczy jedynie wiedzieć, jak podejście do kwestii odświeżenia mieszkania przed sprzedażą. 

Każde mieszkanie, które wprowadzamy na rynek nieruchomości, jest warte tyle, ile jest w stanie zapłacić za nie przyszły nabywca. Wyższą cenę możemy uzyskać, prezentując mieszkanie w nienagannym stanie. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego należy zadbać o każdy detal. Wysiłek włożony w przygotowanie mieszkania do sprzedaży na pewno się opłaci, gdyż odpowiednio odświeżone i wyremontowane nieruchomości sprzedają się o wiele szybciej. 

Możesz zastosować kilka sztuczek zaczerpniętych z Home Stagingu, dzięki czemu wnętrza wyglądają na przytulniejsze. Dzięki takim zabiegom można jeszcze lepiej przedstawić zalety danej nieruchomości i przygotować je pod określony profil potencjalnego kupca. Jeśli decydujemy się sprzedać mieszkanie z meblami, warto upewnić się, że tapicerka nie jest poplamiona. Absolutną koniecznością jest oddanie materaca do chemicznego czyszczenia. 

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Nie zawsze mamy czas i pieniądze, aby przed sprzedażą mieszkania zrobić w nim generalny remont. W takim przypadku warto skupić się na tym, aby wnętrze było schludne i żeby całe wyposażenie działało bez zarzutu. Możesz zacząć przygotowania od drobnych napraw: 

 1. Napraw cieknący kran – jedną z pierwszych rzeczy, które warto zrobić, przygotowując mieszkanie do sprzedaży, jest naprawa armatury i cieknących kranów. Wystarczy wymienić uszczelki lub zakupić nową baterię do umywalki czy zlewozmywaka. 
 2. Wymień przepalone żarówki – koszt żarówek jest niewielki, a brak sprawnego oświetlenia może znacząco wpłynąć na ocenę mieszkania przez potencjalnych nabywców. Warto sprawdzić również, czy bez zarzutu działają lampki podszafkowe. 
 3. Uzupełnij uszczerbki w płytkach na ścianie lub podłodze – estetyczny wygląd łazienki czy kuchni wpływa na ogólne wrażenie o całym mieszkaniu. Drobne uszczerbki czy wykruszenia można z łatwością naprawić za pomocą zestawu naprawczego do glazury. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni kolor, który będzie pasował do odcienia uszkodzonej płytki. 
 4. Odetkaj odpływ wanny lub prysznica zatkany odpływ może nie rzuci się w oczy przyszłym kupującym, ale powoduje nieprzyjemny zapach w łazience. Wypadające włosy czy osad z mydła sprawiają, że odpływ systematycznie się zatyka. Warto odetkać odpływ wody z wanny czy prysznica za pomocą środków chemicznych lub specjalnych narzędzi. 
 5. Naoliw skrzypiące drzwi kolejną naprawą, która nie wymaga wiele trudu, a z pewnością dobrze wpłynie na odbiór mieszkania, jest naoliwienie skrzypiących drzwi. Jeśli w mieszkaniu jest szafa z przesuwanymi drzwiami, warto zadbać, aby działały one poprawnie, nie zacinały się i nie wypadały z szyn. 
 6. Uszczelnij okna – nieszczelne okna to dość poważny problem, który sprawia, że ciepło ucieka z mieszkania, co powoduje wyższe rachunki za ogrzewanie. Warto spróbować uszczelnić okna samoprzylepnymi uszczelkami w postaci pianki. 

Zadbaj o porządek i schludny wygląd mieszkania

Poza drobnymi naprawami warto dokładnie wysprzątać całe mieszkanie:

 • umyć podłogi i okna,
 • wytrzeć kurze, 
 • wytrzepać dywany,
 • wyprać firanki,
 • umyć armaturę w łazience, szafki kuchenne i wszystkie sprzęty. 

Przed wizytą potencjalnych kupców, warto usunąć z widoku wszystkie rzeczy osobiste i niepotrzebne bibeloty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*