Czy trzeba zgłaszać remont do spółdzielni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy trzeba zgłaszać remont do spółdzielni?
Życie w mieście

Większość z nas nie przepada za remontami, jednak każde wnętrza wymaga co jakiś czas przynajmniej odświeżenia. Czy trzeba informować o tym spółdzielnię?

Często zabierając się do remontu, należy pamiętać nie tylko o zakupie niezbędnych rzeczy typu farba, wałek do malowania itp. Wielokrotnie należy dopełnić odpowiednich formalności. Tylko kiedy i jak to zrobić?

Czasem konieczne jest powiadomienie spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej

Warto pamiętać o tym, iż niektóre prace remontowe wymagają otrzymania wcześniejszej zgody ze spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Jeśli tego nie zrobimy, możemy spodziewać się sporych problemów i kar. 

Nie musimy informować o prostych pracach remontowych typu przemalowanie ścian, ułożenie glazury, wymiana płytek oraz prace, które mają na celu zapobieganie zniszczeniu mieszkania.

>> Zobacz też: Czy spółdzielnia mieszkaniowa musi zapewnić miejsce parkingowe?

Jeśli jednak remont będzie wiązał się z jakąkolwiek interwencją w części wspólnej bloku lub zmianą parametrów użytkowych czy technicznych – konieczne jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń. Warto przed przystąpieniem prac sprawdzić regulamin spółdzielni (każda ma swój), gdzie zawsze wymienione są prace remontowe, które wymagają uzyskania pozwolenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*