Nowoczesny smartfon w miesięcznych ratach – gdzie i dlaczego to opłacalne?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesny smartfon w miesięcznych ratach – gdzie i dlaczego to opłacalne?
Życie w mieście

Istnieje kilka sposobów na nabycie nowego smartfona. W samej telewizji można zaobserwować wiele reklam różnych operatorów, które mają skłonić potencjalnego klienta do wzięcia telefonu wraz z abonamentem miesięcznym. Jednak, jakie wyjście jest najbardziej opłacalne dla nabywcy i dlaczego?

Najgłośniejszy wariant, czyli abonament

Nie musisz wiedzieć kto wynalazł telefon, aby znaleźć informację, gdzie kupić nowoczesne smartfony!

Mimo że sami operatorzy mogą się od siebie różnić, tak ich oferty prezentowane w reklamach brzmią bardzo podobnie. Zwykle prezentowany jest jeden z nowszych modeli smartfona, możliwy do zdobycia za złotówkę, a następnie jest mała wzmianka o samym abonamencie. Dla przykładu weźmy telefon Xiaomi Mi 11 Lite 5G, dostępny w pewnej sieci. Koszt samego telefonu w wielu popularnych sklepach z tego typu sprzętem, to około 1300 zł. Operator umożliwia nam korzystanie ze wspomnianego smartfona za słynną złotówkę, oraz za wydatek wysokości 95 zł miesięcznie, przez okres 25 miesięcy. W ten sposób bardzo łatwo można wyliczyć, że łącznie wyjdzie około 2300 zł, co stanowi prawie 1000 zł różnicy.

Fakt, w ramach abonamentu klient dostaje wiele innych korzyści, takie jak darmowe SMS-y do innych sieci, czy pewien pakiet internetu. Co więcej, w tym przypadku możliwe jest rozbicie jednorazowej wpłaty na system ratalny, wraz z wliczonym już w koszty abonamentem.

Należy również pamiętać, że każdy operator będzie oferował nieco inne kwoty. Mimo wszystko ogólna wartość abonamentu zawsze będzie większa od samego kosztu telefonu, właśnie z powodu danej usługi. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, być może przydatną pomocą w cięższych miesiącach będzie pożyczka, która znacznie zasili twój budżet https://sowafinansowa.pl/pozyczki-online/

Smartfon ze sklepu

Nabycie telefonu ze sklepu będzie w ogólnym rozrachunku tańsze, niż wzięcie takiego urządzenia w ofercie abonamentu. Podany telefon Xiaomi Mi 11 Lite 5G to koszt ponad 1000 zł. Zwykle istnieje możliwość spłaty jednorazowej telefonu, czyli po prostu kupienie go, lub rozbicie samego procesu na system ratalny. W tym przykładzie możemy dostać, chociażby 10 rat po 100 zł. Jest to mniej więcej tyle, ile wynosi rata miesięczna abonamentu, jednak bez samej usługi i na o wiele krótszy czas. 

Istnieje jednak opcja dobycia stosownego abonamentu do telefonu, który już posiadamy. Cena takiego abonamentu w skali miesięcznej bez nabywania urządzenia wynosi nawet 50 zł. W ogólnym rozrachunku nadal może wyjść dość spory koszt, jednak wysokość miesięcznej raty zdecydowanie nie jest już tak wysoka i spokojnie powinna wpasować się w prawie każdy budżet prywatny. 

Jaka opcja jest najkorzystniejsza?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mimo wysokich kosztów ogólnych abonamentu z telefonem sporo osób nadal z tej oferty korzysta. Tak naprawdę, żadna opcja nie jest zła, a całość zależy od aktualnie posiadanego budżetu, oraz samych potrzeb. Warto pamiętać, że operatorzy oferują czasem warianty rodzinne, co czasem może być również bardzo przydatne. 

W przypadku, gdy posiadamy telefon, który chcemy za wszelką cenę nabyć, lepszą opcją wydaje się zakupienie danego modelu ze sklepu. W momencie, gdy zależy nam na wygodzie usługi, a kwestia drugoplanowa to właśnie sam smartfon, wówczas lepszą opcją będzie oferta danego operatora.

W jaki sposób znaleźć odpowiednią pomoc finansową?

W przypadku braku funduszy na zakup wymarzonego telefonu przydatną pomocą może być ranking chwilówek, w którym możliwe będzie zdobycie wymaganej sumy pieniędzy w bardzo szybkim czasie, z zaufanego i pewnego źródła https://sowafinansowa.pl.

Zdjęcie autorstwa George Dolgikh @ Giftpundits.com z Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*