Podarunki na szczególne okazje – uniwersalne i eleganckie rozwiązania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Podarunki na szczególne okazje – uniwersalne i eleganckie rozwiązania
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Wręczanie prezentów to ważny element kulturowy, ale też często źródło stresu. Zwłaszcza, kiedy dobranie odpowiedniego podarunku do okazji stanowi dla Ciebie problem. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej postawić na uniwersalne rozwiązanie.

Słodycze i kwiaty

Do najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej uniwersalnych prezentów z pewnością należą przysłowiowe „bombonierka i kwiatek”. Taki upominek możesz podarować każdemu, bez względu na wiek czy płeć.

Oczywiście, ofiarowanie kwiatów jest zazwyczaj kojarzone z obdarowywaniem kobiet, ale tak naprawdę ten prezent jest na tyle uniwersalny, że powoli zaczyna być też traktowany jak podarunek unisex. Jeśli okazja, na którą szykujesz prezent, jest szczególna i chciałbyś kupić coś większego niż bukiet czy czekolada, możesz rozważyć zakup gotowego kosza upominkowego (https://nobilia.pl/). Mogą się w nim znaleźć wyłącznie słodycze lub słodycze i alkohol, który również dobrze się sprawdza w roli uniwersalnego prezentu dla pełnoletnich osób.

Dla dzieci

Szczególną grupą obdarowywanych są dzieci. Dorośli, zwłaszcza, jeśli nie są rodzicami, często nie wiedzą, co można podarować maluchowi z okazji urodzin czy Dnia Dziecka. Również w tym przypadku, przy właściwie każdej okazji, sprawdzą się słodycze – na przykład czekoladki na komunię. Jeśli orientujesz się, jakie przysmaki lubi dziecko, możesz trochę spersonalizować ten prezent, chociażby wybierając zamiast czekolady lub bombonierki żelki albo cukierki. Czasami dobrze jest również zapytać rodziców o gust najmłodszych – mogą dać Ci przydatną radę. Słodycze są zazwyczaj lepszym pomysłem niż zabawki, przy których z łatwością można rozminąć się z oczekiwaniami dziecka albo zdublować prezent z czymś, co maluch posiada w domu.

Drobiazg do mieszkania

Niektórzy z powodów zdrowotnych lub z racji własnych postanowień nie jedzą słodyczy i nie piją alkoholu. Co w takiej sytuacji? Możesz zdecydować się na uniwersalny upominek uzupełniający wystrój domu lub mieszkania. To może być zapachowa świeczka (https://candelaworld.pl/), wazon na kwiaty albo roślina doniczkowa. Takie prezenty z pewnością nie są niespotykane i będą pasować do niemal każdego wnętrza. Oczywiście, jeśli wolałbyś postawić na coś spoza wyposażenia, zawsze możesz wybrać kosmetyki – na przykład piankę po goleniu dla mężczyzn albo zestaw pielęgnacyjny pod prysznic dla kobiet. Takie produkty zawsze się przydadzą, a są na tyle uniwersalne, że trudno przy nich popełnić nietakt.

Zdj. główne: Joanna Kosinska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*