Najbardziej niedoceniane miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najbardziej niedoceniane miejsca w Polsce, które warto zobaczyć
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Ten wyczekiwany przez wszystkich czas wolny jest zdecydowanie okresem w którym licznie spotykamy się w gronie przyjaciół i rodziny na wspólnym grillowaniu, a także często spędzamy go na różnego rodzaju wyjazdach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Gdzie się wybrać na majówkę w Polsce i o czym warto pamiętać? Podpowiadamy.

Majówka – gdzie warto się wybrać w Polsce?

Jest wiele miejsc w Polsce, do których chętnie wybieramy się podczas wakacji, ferii i długich weekendów. Nasz kraj jest pełen cudownych miejsc, o zróżnicowanym charakterze. Jedni z nas, ceniący sobie relaks na świeżym powietrzu i szum fal, wybierze nadmorskie miejscowości, gdzie można nie tylko odpocząć na leżaku i dobrze zjeść, ale również odwiedzić różnego rodzaju atrakcje jak np. muzea czy po prostu pospacerować po leśnych szlakach. Jeśli wolimy bardziej aktywnie spędzać czas, świetnym pomysłem będzie wyjazd w góry. W Polsce mogą to być Tatry, Bieszczady, ale także np. Góry Świętokrzyskie i wiele innych. Osoby ceniące sobie spokój i chcące uniknąć tłumów, powinny unikać popularnych ośrodków, a postawić na mniej znane lokalizacje. Co ważne, zarówno nad morzem, jak i w górach, można skorzystać z tego, co oferują kurorty. Baseny, SPA, bilard i inne formy spędzania wolnego czasu, jakie oferują hotele, sprawiają że każdy znajdzie coś dla siebie, by odpocząć od codziennych obowiązków. Oczywiście góry i morze to nie wszystko. Polska to także np. piękne Roztocze i Mazury, a także miasta z ciekawymi atrakcjami.

Niedoceniane miejsca w Polsce –  które warto odwiedzić?

W Polsce jest wiele miejsc, które warto odwiedzić, mimo że nie cieszą się tak ogromną popularnością, jak wyżej wspomniane góry, morze czy Roztocze oraz Mazury. Mając na myśli weekend majowy, rzadko bierzemy pod uwagę np. Górny Śląsk. Kojarzy on się jedynie z fabrykami i dużą ilością smogu. Ten jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów Polski jednak ma wiele do zaoferowania. Miejscem, które warto odwiedzić jest np. Pszczyna i dawna rezydencja magnacka, która przetrwała wojnę w nienaruszonym stanie. Oprócz zachwycających murów, w jej wnętrzach stworzono muzeum, gdzie można podziwiać wspaniałe meble i inne elementy wyposażenia z historią. Po wizycie można wybrać się na spacer po przepięknym parku angielskim, który otacza obiekt. Ciekawym miejscem w tym rejonie Polski jest także Żyrardów. Jego zabytkowe centrum jest jedynym w Europie, zachowanym w całości, zespołem urbanistyczno-architektonicznym miasta przemysłowego z przełomu XIX i XX wieku. Osoby, które cenią sobie spokój świetnie powinny się czuć np. na Podlasiu. Pięknym miejscem, gdzie można obcować z naturą jest np. Puszcza Białowieska. Oprócz wspaniałych roślin, można spotkać tam żubry, a także zwiedzać muzea i kasztel graniczny. Oprócz tego Podlasie oferuje także pyszną kuchnię regionalną, czyste powietrze i wiele zielonych terenów. Przepięknym miejscem dla wielbicieli przyrody będą także Kolorowe Jeziorka, które znajdziemy w pobliżu wsi Wieściszowice, która położona jest w gminie Marciszów. Wśród pagórków pełnych drzew znajdziemy cztery zbiorniki wodne, które w zależności od pory dnia zachwycają kolorami. Najniżej położone są Zielone i Purpurowe ( ok. 550 – 560 m n.p.m.), wyżej można podziwiać zjawiskowe Lazurowe Jeziorko, jak również Zielony Stawek. 

Majówka – jak się przygotować?

Bez względu na to, czy wybierzemy miejsce popularne wśród turystów czy zdecydujemy się odwiedzić zakątek naszego kraju, który nie cieszy się takim powodzeniem, warto jest zaopatrzyć się w dobrą polisę ubezpieczeniową. Różnego rodzaju nieprzewidziane sytuacje mogą zniszczyć nawet najpiękniejszy czas wolny. Nie ważne czy zamierzamy żeglować czy tylko spacerować, zawsze może wydarzyć się coś, co będzie wymagało np. interwencji lekarskiej. Jeśli wybierzemy dobrą polisę nie musimy się obawiać, że zostaniemy bez pomocy w przypadku:

  • Uszczerbku na zdrowiu, np. złamania;
  • Śmierci;
  • Wyrządzenia krzywdy osobom trzecim;
  • Braku transportu do placówki medycznej.

W zależności od wybranej polisy, zakres ochrony będzie różny, jednak wybierając się na wyjazd, zdecydowanie warto ją wykupić. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*