Czym są usługi DDD?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym są usługi DDD?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Często, nawet pomimo utrzymywania czystości, w budynkach użytku publicznego, blokach mieszkalnych oraz fabrykach i budynkach przemysłowych pojawiają się szkodniki, insekty czy gryzonie. Jest to poważne zagrożenie dla zdrowia użytkowników czy mieszkańców tych przestrzeni, nie wspominając już o problemach, które rodzi to w lokalach gastronomicznych.

Niestety, szkodniki, a zwłaszcza myszy i szczury są tam, gdzie mogą coś zjeść i schronić się przed zimnem lub zagrożeniem. Magazyny, piwnice bloków oraz budynki gospodarcze są idealnym środowiskiem. Jeśli w Twoim otoczeniu znajdują się szczury, karaluchy czy inne szkodniki przenoszące choroby, nie obędzie się bez skorzystania z usług DDD. Opowiadamy, czym jest i na czym polega ten proces. 

DDD – co oznacza ten skrót?  

Skrót DDD pochodzi od pierwszych liter słów dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja. Jest to kompleksowa usługa, która pomaga skutecznie pozbyć się niebezpiecznych szkodników oraz bakterii i wirusów, które mogą one przenosić. Dezynfekcja jest tutaj szczególnie znacząca, ponieważ nawet po rozwiązaniu problemu z insektami lub szczurami, ich odchody i przeniesione na ciele patogeny nadal są niebezpieczne. 

Dezynsekcja  

W magazynach żywności i budynkach rolniczych bardzo łatwo o inwazję owadów latających lub biegających. Kiedy szkodniki pojawią się w danym miejscu, bardzo trudno jest się ich pozbyć. Dezynsekcja to sposób na skuteczne wyeliminowanie zarówno dorosłych osobników, jak i ich jaj oraz larw.

Insekty, takie jak prusaki, rybiki, karaluchy, mole, wołki, osy czy chrząszcze niezwykle utrudniają pracę w miejscach, gdzie bytują, a dodatkowo mogą niszczyć i zanieczyszczać składowany w magazynie towar, co sprawia, że nie nadaje się on do użytku lub sprzedaży. Aby owady nie generowały szkód, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się DDD. 

Deratyzacja   

Dziko żyjące gryzonie przenoszą mnóstwo niebezpiecznych chorób, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu zarówno ludzi, jak i zwierząt. Dodatkowo niszczą uprawy, zostawiają odchody i rozmnażają się w zawrotnym tempie, przez co bardzo szybko mogą pojawić się w całym budynku.

Zastawianie pułapek nie jest najlepszym sposobem na pokonanie setek gryzoni. Deratyzacja to skuteczna metoda na pozbycie się nieproszonych gości z piwnic bloków mieszkalnych, magazynów, lokali gastronomicznych i innych miejsc. Proces deratyzacji jest obowiązkowy dla wielu rodzajów lokali użytku publicznego oraz mieszkalnych. 

Dezynfekcja  

Jest to proces, którym kończy się dezynsekcję oraz deratyzację, by pozbyć się ewentualnych pozostałości po inwazji. Można przeprowadzić go również wtedy, gdy wcześniej nie pojawiały się problemy ze szkodnikami.

W czasach pandemii dezynfekcja jest szczególnie ważna w placówkach, takich jak szpitale, punkty szczepień czy poboru wymazów, gdzie pojawiają się często osoby zakażone COVID-19. Stosowanie profesjonalnych środków do dezynfekcji zgodnych z wytycznymi WHO skutecznie niszczy wirusa SARS-CoV-2 i sprawia, że przestrzenie te są bezpieczne.

Preparat do dezynfekcji jest równomiernie rozpylany po wszystkich powierzchniach w pomieszczeniu metodą oprysku drobnokropelkowego. 

Usługi DDD to sposób na szybkie i skuteczne pozbycie się szkodników, jednak bez wprowadzenia profilaktyki, procesy te będzie trzeba powtarzać naprawdę często. Bez utrzymywania czystości, zabezpieczania żywności w specjalnych, szczelnych pojemnikach oraz zadbania o szczelność pomieszczeń, problem będzie powracał.

Zdj. główne: Diego San/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*