Jak zabezpieczyć sklep przed kradzieżą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zabezpieczyć sklep przed kradzieżą?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Zabezpieczenie przed kradzieżą to absolutna podstawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo sklepu. Na rynku znajdziesz wiele różnych rozwiązań, dzięki którym będziesz w stanie skutecznie ochronić sklep przed złodziejami. Jak więc zabezpieczyć sklep przed kradzieżą? Dowiesz się z tego artykułu!

System alarmowy

Jeśli chodzi o zabezpieczenie sklepu przed kradzieżą, to system alarmowy to absolutna podstawa. Z czego powinien składać się taki system? Jego najważniejsze elementy to monitoring oraz alarm.

Zintegrowany system alarmowy, który uruchomi głośny sygnał dźwiękowy oraz widoczny sygnał wizualny to bardzo istotny elementem ochrony sklepu. Należy umieścić go przede wszystkim przy samym wejściu do sklepu, jak i przy tylnych wejściach magazynowych. Koniecznie należy umieścić go także przy pomieszczeniach, w których znajdują się najcenniejsze przedmioty oraz dokumenty lub komputery z poufnymi danymi. Dzięki takiemu alarmowi możesz mieć pewność, że nikt niepożądany nie wtargnie na teren sklepu. Pamiętaj także, że sama obecność alarmu może zniechęcić i odstraszyć potencjalnego włamywacza. 

System alarmowy warto połączyć z monitoringiem.  Dzięki temu nie tylko uruchomi się alarm, ale także kamera uwieczni złodzieja próbującego włamać się do sklepu. Koniecznie umieść też kamery na terenie całego sklepu, aby zauważyć, czy ktoś nie próbuje ukraść poszczególnych produktów w ciągu dnia. Dobrym pomysłem będą też kamery WiFi. Dzięki nim możesz na bieżąco obserwować, co dzieje się w sklepie, nawet pod Twoją nieobecność. 

W sklepach warto też zdecydować się na przycisk alarmowy. Jest on nieocenionym wsparciem podczas napadu. Po wciśnięciu takie przycisku uruchomi się alarm. Możesz także zdecydować się na przycisk, dzięki któremu zostanie wezwana policja.  

Rolety antywłamaniowe

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiego, jednopiętrowego sklepu, to koniecznie zamontuj w nim rolety antywłamaniowe. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której ktoś będzie próbował dostać się do sklepu pod Twoją nieobecność przy użyciu okien.  Ponadto tego typu rolety możesz także wzbogacić o dodatkowe systemy chroniące, na przykład specjalne okucia, które uniemożliwiają wysunięcie okien z zawiasów, czy klamki okienne zamykane na klucz. Takie rozwiązanie bez wątpienia zagwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dla Twojego sklepu.

Fot.: Andrew Leu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*