Najczęściej oferowane usługi przez firmy sprzątające

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najczęściej oferowane usługi przez firmy sprzątające
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Współpracę z firmą sprzątającą może nawiązać każdy – zarówno właściciel dużego przedsiębiorstwa czy małej firmy, jak i osoba prywatna. Dlatego usługi także skierowane są do wszystkich. Coraz częściej bowiem na taką współpracę decydują się właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań, którzy nie mają czasu lub ochoty na regularne i dokładne czyszczenie powierzchni. Jeżeli również rozważasz wynajęcie ekipy sprzątającej – sprawdź, z jakich usług możesz skorzystać.

Podstawowe usługi sprzątające

Oczywiście każda firma sprzątająca świadczy szereg podstawowych usług, do których należą: wycieranie kurzy, odkurzanie, zamiatanie i mycie podłóg, opróżnianie i wymienianie worków na śmieci, uzupełnianie dozowników na mydło oraz podajników na papier toaletowy i ręczniki papierowe, mycie okien oraz sprzątanie kuchni i łazienki. Często są to duże powierzchnie, których sprzątanie jest bardzo czasochłonne. Dla kogo skierowane są podstawowe pakiety? Przede wszystkim dla właścicieli domów i mieszkań, biur, sklepów czy magazynów.

Firmy sprzątające

Rozszerzone zadania firm sprzątających

Firmy sprzątające poza podstawowymi zadaniami, zajmują się również myciem okien, praniem dywanów, wykładzin i tapicerki, myciem ścian, a nawet czyszczeniem maszyn produkcyjnych często zabrudzonych smarami, olejami czy klejami. To jednak nie wszystko, ponieważ możesz dodatkowo liczyć na wykonanie wszelkich prac wysokościowych (alpinistyczne mycie okien, wieszanie banerów i świetlików). 

Firmy sprzątające do zadań specjalnych

Musisz wiedzieć, że czystość to nie tylko wnętrze budynku, ale również jego wygląd na zewnątrz. Jest to niezwykle ważne dla właścicieli firm i biurowców, ponieważ estetyka oraz dobre wizualne wrażenie świadczą o dobrej organizacji i dbałości o detale. Chodzi tu między innymi o mycie elewacji, kostki brukowej, odśnieżanie czy czyszczenie fotowoltaiki, jak również utrzymanie terenów zielonych. Okazuje się, że w ofercie profesjonalnych firm sprzątających znajdziesz nawet koszenie trawy i przycinanie drzewek i krzewów.

Stała współpraca czy jednorazowe zlecenie?

Współpraca z firmą sprzątającą daje duży komfort bez względu na to, czy decydujesz się na stałą usługę, czy jednorazową pomoc. Czasem dom wymaga gruntownego sprzątania, zwykle po remoncie, przed wynajmem czy przy okazji ważnej uroczystości. Nie zawsze można wziąć urlop, aby zająć się wszystkim samodzielnie – wtedy z pomocą przychodzi zespół profesjonalistów, którzy swoje zadanie wykonają szybko i kompleksowo. Z drugiej strony, jako przedsiębiorca jesteś zwolniony z obowiązki zatrudniania dodatkowej kadry oraz zapewnienia specjalistycznego sprzętu i środków. Ustając grafik sprzątania, nie musisz niczym się martwić. Dodatkowo firma sprzątająca dopasuje godziny wykonywania usług do Twoich oczekiwań, tak, aby nie zakłócać pracy biura.

Są też zadania, których samodzielne wykonanie jest niemożliwe lub problematyczne. W takiej sytuacji zdecydowanie nie warto narażać powierzchni na uszkodzenia. Fachowcy posiadają rozległą wiedzę oraz wysokiej jakości środki, które przekładają się na czystość, ale również chronią powłoki przed zniszczeniem.

Zdjęcia: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*