Jak chronić zwierzęta z polisy mieszkaniowej?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak chronić zwierzęta z polisy mieszkaniowej?
Życie w mieście

Człowiek, od wieków hoduje zwierzęta. Wiele z nich, stało się nawet zwierzętami domowymi, które żyją, wraz z właścicielem do końca swojego życia. Traktowane są często, jako pełnoprawni członkowie rodziny. Właśnie z tej idei, powstał specjalny rodzaj ubezpieczenia.

W jaki sposób polisa chroni zwierzęta?

Jak zapewne wiadomo, ubezpieczenie nieruchomości, obejmuje wszystkie obiekty, które są nieruchome. W pakiecie podstawowym są to zwykle mury i stałe elementy, jednak pewnym standardem całej polisy, są ruchomości domowe, czyli chociażby całe wyposażenie mieszkania, oraz mienie ruchome. Tutaj, lista elementów, które podlegają ochronie, jest zwykle bardzo rozległa. Co ciekawe, właśnie do tej grupy, zalicza się zwierzęta domowe. 

Co to oznacza? A to, że wszelkie zwierzęta, typu papugi, psy czy koty, będą chronione w taki sam sposób, jak reszta mienia. Czyli na zasadzie ochrony finansowej, w przypadku powodzi, pożaru, czy włamania, a co za tym idzie, kradzieży. W przypadku dozwolonej ilości zwierząt nie ma określonego limitu. Wyjątkiem od tej reguły są pszczoły. Pewne towarzystwa, zwracają jednak szczególną uwagę, na gatunki i samo przeznaczenie zwierząt. Niektóre z nich, pozwalają na ochronę jedynie psów i kotów. Inne, pozwalają na dodatkowo papugi, czy chomiki. Znajdą się ubezpieczyciele, którzy pozwolą na ewentualne zabezpieczenie myszoskoczków, rybek, żółwi, czy królików. 

Ubezpieczanie zwierząt

Warto wspomnieć, że polisę, podpisuje się na określony czas, zazwyczaj na kilka lat. Istnieje mała szansa zawarcia takiej umowy, na okres kilku miesięcy. Wynika to z ogólnej niechęci poszczególnych towarzystw, do nawiązywania współpracy na tak krótki okres. Jeśli zwierzęta zostaną uwzględnione w danym ubezpieczeniu, to termin ich ochrony, zakończy się dopiero w chwili przedawnienia całego okresu trwania polisy. 

Niestety, nie wszystkie zwierzęta są dozwolone do ubezpieczenia. Mowa tutaj o wszelakich zwierzętach dzikich i półdzikich, oraz tych, z przeznaczeniem produkcyjnym lub handlowym, gatunkach egzotycznych, czy koni wyścigowych. Warto jednak zaznaczyć, że istnieje szansa wyrobienia ubezpieczenia na konie, pod warunkiem, że służą one w celach rekreacyjnych. Pewną opcją, która może być brana pod uwagę u danego ubezpieczyciela, jest ochrona pszczół. Jest ona jednak zależna od kilku czynników. Warto dowiedzieć się więcej na temat ochrony zwierząt za pomocą polisy mieszkaniowej https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/czy-mozna-ubezpieczyc-zwierzeta-domowe

Gdzie najlepiej szukać potrzebnego ubezpieczenia?

Kiedy zostanie podjęta decyzja o konieczności ochrony danego zwierzęcia, warto poszukać w tym celu odpowiedniego banku. W samym internecie można się natknąć na wiele różnych ofert, w których bardzo łatwo można się pogubić. Warto w tym celu, użyć narzędzia, które skutecznie rozwiąże taki problem. Mowa o porównywarce ofert ubezpieczeń, która w łatwy i szybki sposób wyświetli to, co zwyczajnie danego klienta może zainteresować. Jedyne, co należy zrobić, to wypełnić prosty formularz, za którego pomocą strona rozpozna dane wymagania klienta, a następnie będzie w stanie wyświetlić odpowiednie dla niego warianty. Wszystko jest w pełni bezpieczne, a wskaźnikiem wysokiej jakości strony mogą być pozytywne opinie na jej temat. Przed skorzystaniem z porównywarki, warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Może okazać się to konieczne, ponieważ może to ułatwić późniejsze zawiązanie umowy, na odpowiednich warunkach. 

https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl

Zdjęcie główne: Alvan Nee/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*