Wybieramy nowoczesne ozdoby na ścianę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wybieramy nowoczesne ozdoby na ścianę
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Dekorowanie ścian to świetny sposób na oszczędność miejsca bez poświęcania estetyki wystroju. Dzięki ozdobom ściennym pokój może być ciekawy, przytulny i funkcjonalny, nawet pomimo niewielkiej powierzchni. W nowoczesnych wnętrzach potrzebne są nowoczesne rozwiązania dekoratorskie. Zobacz, jak łatwo możesz ozdobić ściany w swoim domu.  

Obrazy i plakaty w ramach  

Najbardziej klasycznym, co nie oznacza, że banalnym, sposobem na zaaranżowanie ścian w domu, jest powieszenie na nich obrazów. Nie muszą być to nudne pejzaże i martwa natura. Nowoczesne, graficzne dzieła świetnie wpasują się we wnętrza loftowe, industrialne i minimalistyczne. Obrazy w ramach są łatwo dostępne i można znaleźć je w naprawdę atrakcyjnych cenach.   

W bardziej ekstrawaganckich wnętrzach dobrą alternatywą dla obrazów, będą oprawione plakaty. One również świetnie sprawdzą się jako ozdoba ścienna, jednak ich forma jest bardziej swobodna i o wiele mniej oczywista. Plakaty artystyczne można kupić w na stronach Internetowych lub na targach sztuki nowoczesnej.   

Obrazy w ciekawych formach   

Dzieło oprawione w ramę jest dobrze znaną formą, dlatego czasem warto wyjść poza znajomy schemat i poszukać mniej konwencjonalnych opcji. Obrazy na plexi wyróżniają się gładką powierzchnią i wykończeniem z połyskiem. To ciekawe odejście od sztuki na płótnie czy papierze. Nie wymagają one dodatkowej oprawy i prezentują się świetnie w kontraście do matowej ściany. Ciekawe, graficzne wzory będą doskonałym urozmaiceniem wystroju wnętrza i zapewniają zaskakujący efekt.  

Inną alternatywą dla tradycyjnej oprawy sztuki są obrazy na aluminium. Charakteryzują się one nietypowym, satynowym wykończeniem, którego nie spotkasz ani przy obrazach na płótnie, ani na plexi. Aluminiowa powierzchnia wspaniale sprawdzi się w przemysłowych wnętrzach, utrzymanych w klimacie industrialnym. Dodatkowo, taki obraz jest praktycznie płaski, dlatego może być dekoracją w wąskich przestrzeniach, w których duże ramy lub wystające instalacje mogłyby zabrać za dużo cennego miejsca.   

Graffiti  

W Polsce ta forma sztuki nadal kojarzona jest z wandalizmem, jednak farbą w sprayu można na ścianie wyczarować cuda. Artyści zajmujący się tworzeniem graffiti potrafią stworzyć na ścianach budynku prawdziwe dzieła sztuki. Za pomocą graffiti możesz zaaranżować zarówno ściany zewnętrzne, jak i te w środku pomieszczeń. To bardzo nieoczywiste, ale nowoczesne rozwiązanie na ozdobienie pomieszczenia. Znów jest to propozycja najbardziej stosowna w loftach, choć może być to też sposób na przełamanie wystroju i zmianę charakteru pomieszczenia. Graffiti jest zazwyczaj kolorowe i bardzo kontrastowe, przez co może łatwo zdominować styl pokoju. Weź to pod uwagę, jeśli nie ma być to zamierzony efekt. Będzie to zdecydowanie zaskakujący i nietypowy akcent w pomieszczeniu, dlatego warto rozważyć tę opcję, jeśli zależy Ci na niekonwencjonalnych sposobach dekoracji.  

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*