Największe galerie handlowe w Polsce – top 10

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Największe galerie handlowe w Polsce – top 10
Życie w mieście

W Twojej szafie wieje nudą? Nie wiesz, gdzie najlepiej wybrać się na zakupy? Oto ranking dziesięciu najlepszych i najciekawszych galerii handlowych w Polsce.

Miejsce 10. – Centrum Handlowe Riviera w Gdyni

Nawiązujące do nadmorskiego charakteru miasta Centrum Handlowe Riviera już na pierwszy rzut oka wyróżnia się falistą elewacją i podobny motyw zaobserwujesz także we wnętrzu galerii. Jest ono największym centrum handlowo-rozrywkowym w tym rejonie Polski, ma aż 70 tys. m². W środku znajdziesz aż 250 sklepów, kino Helios, sześć placów zabaw oraz rozległą część gastronomiczną.

Miejsce 9. – Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie

Atrium Felicity mieści się w nowoczesnym, dwukondygnacyjnym budynku na al. Wincentego Witosa 32 w Lublinie. Otwarte w marcu 2014 roku centrum handlowe ma powierzchnię aż 75 tys. m², na której mieści się 135 lokali handlowo-usługowych oraz Cinema City. Pokój rodzica z dzieckiem, miejsca parkingowe dla rodzin z dziećmi oraz bawialnie sprawiają, że to świetnie miejsce na rodzinne spędzenie czasu wolnego.

Miejsce 8. – Centrum Handlowe Wola Park w Warszawie

Po przebudowie galerii w 2015 roku wskoczyła ona na ósme miejsce w rankingu z powierzchnią użytkową 79 tys. m². Znajduje się na terenie Ogrodów Ulrychów, a dokładniej na ul. Górczewskiej 124. Ma na swoim terenie nie tylko 180 sklepów (wart uwagi jest jedyny w Polsce dwukondygnacyjny Auchan), ale także szeroką ofertę punktów gastronomicznych, kino, a nawet klub fitness z pełnowymiarowym kortem do squasha. 

Miejsce 7. – Silesia City Center w Katowicach

To niesamowite centrum handlowe na powierzchni 86 tys. m² mieści aż 310 sklepów. W dodatku na dachu galerii znajduje się ogród idealny na przerwę między zakupami, a w ramach rozrywki warto spędzić popołudnie w jednej z trzynastu sal kinowych Cinema City.

Miejsce 6. – Bonarka City Center w Krakowie

Krakowska galeria handlowa może pochwalić się aż 91 tys. m² powierzchni handlowej, na której znajduje się blisko 270 sklepów. Na terenie centrum znajdziesz także imponujących rozmiarów Cinema City – pomieści ono aż 3 234 widzów! Jeśli wziąć pod uwagę duży wybór restauracji oraz możliwość wypożyczenia autek, którymi najmłodsi mogą poruszać się po terenie Bonarka City Center, to świetne miejsce na miłe popołudnie z najbliższymi.

Miejsce 5. – Centrum Handlowe Posnania w Poznaniu

Poznańska galeria oddana do użytku stosunkowo niedawno, bo w 2016 roku, jest największym centrum handlowym na terenie całej Wielkopolski. Nie powinno to dziwić – galeria ma powierzchnię 100 tys. m², 220 butików, 40 restauracji i kawiarni, a także 40 sklepów średnio- i wielkopowierzchniowych. 

Miejsce 4. – Centrum Handlowe Magnolia Park we Wrocławiu

Galeria handlowa Magnolia Park we Wrocławiu to idealne miejsce nie tylko na zakupy (chociaż powierzchnia handlowa tego centrum to blisko 100 tys. m²), ale także na ciekawe popołudnie. Wszystko przez koncerty, imprezy sportowe czy pokazy mody, które odbywają się na jej terenie. 

Miejsce 3. – Centrum Handlowe Port Łódź w Łodzi

To tutaj na powierzchni 127 tys. m² znajduje się drugi co do wielkości sklep IKEA, ale to nie wszystko, co galeria ma do zaoferowania. Z jednej strony dla klientów dużą atrakcją będzie ponad 200 sklepów o różnorodnej ofercie, a z drugiej – prawie 10 tys. m² strefy rekreacyjnej, gdzie znajdują się spory plac zabaw, scena i dużo roślinności. Dobrą wiadomością dla rodzin z dziećmi będzie bez wątpienia Port Łódź Junior, czyli miejsce, gdzie rodzice mogą zostawić swoje pociechy na czas zakupów, w dodatku nie ponosząc za to żadnej opłaty.

Miejsce 2. – Centrum Handlowe Westfield Arkadia w Warszawie

Na powierzchni niemal 105 tys. m² działa tutaj aż 230 sklepów, klub fitness, a także 15-salowe kino. Na terenie warszawskiej galerii znajdują się także ogromny plac zabaw dla dzieci, piękne fontanny oraz godne uwagi restauracje. Chociaż wcześniej znane jako Arkadia, 25 września 2019 roku centrum zmieniło nazwę na Westfield Arkadia.

Miejsce 1. – Manufaktura w Łodzi

Łódzka Manufaktura to obecnie największe centrum handlowe w Polsce o powierzchni 110 tys. m². Na jej terenie znajdziemy ponad 250 sklepów, muzea, kina oraz dyskoteki. To interesujące miejsce powstało na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, czemu zawdzięcza swoją niepowtarzalną architekturę.

Zdj. główne: Heidi Fin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*