Ile kosztuje siatka na balkon dla kota?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Ile kosztuje siatka na balkon dla kota?
Życie w mieście

Oglądanie swojego kota na balkonie sprawia dużo przyjemności. Jednak nie można zostawiać zwierzaków samych sobie. Mogłoby się to skończyć niefortunnym upadkiem z dużej wysokości lub ucieczką z domu. Jak uniknąć takich sytuacji? Sprawdzi się do tego siatka na balkon dla kota. Sprawdź, ile kosztuje zabezpieczenie, a także jak ją założyć! 

Cena za siatkę na balkon dla kota

Najważniejszym czynnikiem w kontekście kosztów związanych z montażem siatki dla kota jest metraż balkonu. Im będzie większy, tym więcej trzeba zapłacić za instalację zabezpieczenia. Średnio trzeba przeznaczyć na tę czynność ok. 200 złotych. 

Cena za siatkę na balkon dla kota, która ma być zamontowana na powierzchni nieprzekraczającej 5 m2 to koszt oscylujący wokół kwoty 120–150 zł za metr kwadratowy. Nieco mniej należy zapłacić przy większym rozmiarze, powyżej 5 m2 cena obniża się do pułapu 80–100 zł za metr kwadratowy.

Jakie materiały wykonania są najdroższe?

Jest jeszcze jeden czynnik, który wpływa na to, ile kosztuje siatka na balkon dla kota. Mowa tutaj o materiałach wykonania. Najtańsze będą siatki z grubych sznurków. 

Więcej trzeba zapłacić za konstrukcje wzmacnianie wytrzymałym metalem lub aluminium. Drugą propozycję powinny w szczególności rozważyć osoby, które posiadają aktywnego kociaka lubiącego wspinaczki.

Jak zamontować siatkę na balkonie?

Istnieją różne sposoby montażu siatki. Jednak najlepszy to mocowanie jej na poliwęglanowych zaczepach, które można przykleić do ściany, barierek i podłogi za sprawą kleju lub specjalnej taśmy przylepnej. 

Jest to najmniej inwazyjne rozwiązanie i istnieje praktycznie zerowe prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia elewacji czy posadzki. Ta opcja jest polecana szczególnie mieszkańcom bloków, gdzie należy zwracać uwagę nie tylko na swój balkon, ale także na te należące do pozostałych lokatorów w budynku. W takim razie, jak zamontować siatkę bez użycia narzędzi?

Przyklejanie mocowań siatki

Trzeba wyczyścić podłoże, na którym zostaną zamocowane zaczepy, a następnie nałożyć niewielką ilość kleju na element i przyłożyć go do wcześniej przygotowanego punktu. Zaczep trzeba docisnąć do podłoża tak, aby klej został równomiernie rozprowadzony. Aby substancja mocująca „załapała”, należy wykonywać montaż przy temperaturze nie niższej niż 5℃.

Odległość między zaczepami

Ważną kwestią jest odległość między zaczepami. Elementy należy rozmieszczać co ok. 15–20 cm. Ciasny układ ma duże znaczenie w kontekście szczelności instalacji. Stosowanie większych odstępów może zakończyć się tym, że kot znajdzie lukę w siatce i nie spełni ona swojego zadania. 

Instalacja siatki

Montaż siatki trzeba przeprowadzić po ok. 24 godzinach, kiedy klej już wyschnie. Żeby ją zamontować, należy przełożyć sznurek za ząbek zaczepu. Element jest zazwyczaj wyposażony w dwa taki haczyki. Nadmiar siatki można usunąć nożyczkami.

Czy warto zdecydować się na siatkę na balkon dla kota?

Będzie to na pewno dobry wybór. Niedużym kosztem można zapewnić kotu dodatkową dozę bezpieczeństwa i ochronić go przed zgubnymi efektami zwierzęcego instynktu. Nie należy też przejmować się ceną. Raz założona siatka na balkon dla kota będzie służyć nawet przez kilka sezonów. Dzięki niej zwierzę będzie mogło bezpiecznie korzystać z uroków świeżego powietrza i otaczającej natury.

Zdj. główne: Mikhail Vasilyev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*