Meble ogrodowe, na które warto postawić w 2023 roku

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Meble ogrodowe, na które warto postawić w 2023 roku
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zima nie odpuszcza, ale myślami jesteśmy już przy pierwszych dniach wiosny! Luty to doskonały czas, by zapoznać się z ofertą mebli ogrodowych i wybrać te, które w sezonie wiosenno-letnim zagoszczą wśród naszych balkonów, tarasów i ogrodów. 

Co będzie modne w tym sezonie? Na jakie konstrukcje i wykonania najlepiej postawić, aby było nie tylko komfortowo?

Meble modułowe – dla maksymalnego komfortu i dopasowania do przestrzeni

Wśród rozwiązań, które będą gościć zarówno na balkonach, tarasach, jak i w ogrodach prym będą wiodły meble modułowe. Konstrukcje, zestawy, które pozwalają na dowolne ustawianie poszczególnych elementów, łączenie ich ze sobą w całe meble, np. szerokie kanapy, bądź traktowanie jako pojedyncze produkty, np. fotele do siedzenia. 

Dzięki meblom modułowym zyskujemy maksimum możliwości pod względem ich ustawiania. Poza tym jest to świetny sposób na dostosowanie całego zestawu mebli do dostępnej przestrzeni, a także mając na względzie liczbę gości, która nas odwiedza. 

W zestawach mebli modułowych, chociażby tych dostępnych w sklepie https://bazkar.pl/, można znaleźć sofy, fotele, stoliki czy pufy. Te ostatnie nadają się jako podnóżki, ale i kolejne siedzisko, gdy pojawiają się niespodziewani, dodatkowi goście. Po zdjęciu poduszki można również nadać im funkcji niewielkiego, podręcznego stolika. Pozostałe elementy składamy i zestawiamy ze sobą wedle uznania. Całość jest zatem niezwykle praktyczna i komfortowa w użytkowaniu. 

Meble ogrodowe z naturalnych materiałów

Sezon 2023 będzie upływał również pod znakiem materiałów naturalnych, wystrojów eko i aranżacji sielskich, jak najbliższych przyrodzie. Ten trend nie omija mebli ogrodowych. Jeśli zależy nam na tym, aby było modnie, postawimy na meble ogrodowe bazujące na przykład na wiklinie. 

Innym pomysłem są produkty wykonane z rattanu, również surowca naturalnego, który dodatkowo cudownie prezentuje się wśród rozmaitych aranżacji ogrodowych. Takie meble pasują nie tylko do ogrodów urządzanych w stylu eko, ale i do przydomowych przestrzeni, które mają wnosić klimat sielski, rustykalny czy wiejski. 

Meble ogrodowe, które przetrwają wiele sezonów

Jeśli poza modą i wygodą ważne są dla nas takie cechy, jak wytrzymałość, łatwość utrzymania w czystości, odporność na uszkodzenia czy warunki atmosferyczne, postawimy na meble bazujące na tworzywach sztucznych. 

Wśród takich produktów znajdziemy meble plastikowe oraz stworzone na bazie technorattanu. Te pierwsze zaskoczą lekkością oraz bardzo ciekawymi, niekiedy wręcz futurystycznymi formami czy nietypowymi wybarwieniami. Te drugie zaś posłużą nam przez cały rok, bo nie stracą na swoich właściwościach i estetyce niezależnie od temperatur zewnętrznych, promieniowania słonecznego czy wilgoci. 

Zima trwa w najlepsze, ale ani się obejrzymy, a wiosna już będzie pukać do naszych drzwi. Wolne chwile poświęćmy na poszukiwanie mebli ogrodowych, które będą królowały w tym sezonie, zagwarantują nam komfortowy wypoczynek, a nasz ogród uatrakcyjnią wizualnie.

Fot.: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*