Gdzie wyjechać do Niemiec do pracy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie wyjechać do Niemiec do pracy?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rozważasz wyjazd do Niemiec? Musisz wiedzieć, że praca za granicą wymaga odpowiedniego przygotowania. Zacznij od zaznajomienia się z warunkami zatrudnienia obowiązującymi u naszego zachodniego sąsiada. Po drugie zastanów się gdzie warto wyjechać i jak znaleźć atrakcyjną, a przede wszystkim dobrze płatną pracę. W poniższym artykule przedstawiamy praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci organizację wyjazdu.

Praca w Niemczech – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim wyjazd do Niemiec jest naprawdę prosty. Polscy obywatele mają prawo wjazdu i pobytu tam bez konieczności posiadania wizy i specjalnych pozwoleń (nawet jeśli planujesz wyjazd na czas dłuższy niż trzy miesiące). Jeśli jednak pozostajesz na terenie Niemiec powyżej sześciu miesięcy, musisz uzyskać status pracownika, osoby prowadzącej własną działalność gospodarczą lub udowodnić, że wciąż poszukujesz zatrudnienia. 

Gdzie pracować w Niemczech?

Dynamiczny i chłonny rynek pracy w Niemczech zachęca Polaków do wyjazdu. I rzeczywiście jest to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Dobre warunki pracy, wysokie płace, niskie bezrobocie, satysfakcjonujący poziom życia. Wśród popularnych miast można wymienić Berlin, Monachium, Hamburg, Frankfurt czy Hannover. To miejsca o dużym potencjale, które rozwijają się niezwykle szybko w wielu sektorach gospodarki – począwszy od handlu przez technologię aż po branżę budowlaną. 

Praca Berlin – jedno z najchętniej wybieranych miast 

Berlin jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych niemieckich miast. Cieszy się dużą popularnością ze względu na szeroko rozwinięte gałęzie przemysłu, ale także niewielką odległość od polskiej granicy. Taka bliskość umożliwia częste wizyty w kraju i spotkania z rodziną. Praca w Berlinie jest zatem doskonałym wyborem dla osób, które chcą poprawić swój status materialny, rozwinąć umiejętności i poznać tamtejszą kulturę.

Praca Berlin z InServ

Jakie zalety ma praca w Niemczech?

Dynamiczny rozwój niemieckiej gospodarki i chłonny rynek pracy sprawiają, że bez problemu znajdziesz atrakcyjne zatrudnienie na zachodzie. Na korzyść zdecydowanie przemawiają też wysokie wynagrodzenia, znacznie przewyższające te proponowane w Polsce. Koszty życia – choć nieco większe – w porównaniu do zarobków tworzą naprawdę opłacalne rozwiązanie (można sporo odłożyć). Równie ważny jest fakt, że niemiecka ludność jest tolerancyjna i otwarta na obcokrajowców, a podobieństwo kultur sprawia, że łatwiej zaadaptujesz się w nowym miejscu. 

Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Sposobów na poszukiwanie pracy za granicą jest naprawdę wiele. Możesz popytać znajomych, przejrzeć prasę oraz popularne portale internetowe z ogłoszeniami. Ale możesz też skorzystać z profesjonalnego wsparcia. InServ to firma budowlana specjalizująca się w pozyskiwaniu kontraktów na rynku niemieckim. Taka współpraca to gwarancja bezpieczeństwa, terminowych wynagrodzeń i ubezpieczenia na miejscu. Koordynatorzy zajmują się wszystkimi formalnościami, doradzają i służą pomocą na każdym etapie współpracy.

Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*