Jakie są zalety wysyłki paczki kurierem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie są zalety wysyłki paczki kurierem?
Życie w mieście

Artykuł sponsorowany

W dobie zakupów online oraz portali aukcyjnych wysyłanie i odbieranie przesyłek stało się codziennością. Firmy kurierskie rozwijają się i wprowadzają coraz to nowe rozwiązania i możliwości, żeby wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów. Ich starania sprawiają, że coraz chętniej wybieramy usługi kuriera, a nie poczty. Zobacz, jakie są zalety wysyłania paczek kurierem. 

Szybkość dostarczenia paczki   

Chyba każdy dorosły Polak musiał zmierzyć się z długim czasem oczekiwania na przesyłkę nadaną pocztą. Czasem są to wręcz tygodnie czekania na paczkę, a wiele osób zapomina już nawet, że coś zamówili, zanim zdążą dostać przesyłkę.

Kurierzy znani są z szybkiego działania. Zazwyczaj dwa do trzech dni roboczych wystarczy, by paczka trafiła do rąk właściciela. Właśnie dlatego osoby robiące zakupy online korzystają z usług firm kurierskich i nie zdają się na łaskę poczty, która niejednego Polaka już zawiodła. 

Możliwość wysyłania dużych i ciężkich paczek  

Na poczcie bardzo trudno jest nadać paczkę o dużym gabarycie, a dodatkowo jest to bardzo drogie. Osoby zamawiające elektronikę, meble czy duże ilości karmy dla zwierząt mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz nerwów wybierając usługę kurierską, zamiast pocztę. Paczki nawet do kilkudziesięciu kilogramów można z powodzeniem nadać przez kuriera i nie martwić się ich dostarczeniem. 

Bezpieczeństwo paczki  

Kiedy zamawiasz coś cennego, bardzo ważnym aspektem dostawy jest bezpieczeństwo sprzętu. Chcesz mieć pewność, że Twój nowy telewizor, telefon lub lodówka trafią do Ciebie w nienaruszonym stanie. Niestety na poczcie trudno o delikatne i ostrożne obchodzenie się z przesyłkami, ich duża ilość i natłok pracy sprawiają, że paczki przerzucane są z kąta w kąt i uszkadzają się. Kurierzy mają w swoim samochodzie tylko te paczki, które danego dnia muszą nadać, by móc zadbać o każdą z przesyłek i uniknąć uszkodzeń sprzętu.

Hurtownia kartonów stara się, jak może, by pudła, w które pakowane są paczki były jak najlepszym zabezpieczeniem, jednak to właśnie delikatnie obchodzący się z przesyłką kurier jest gwarancją otrzymania nienaruszonej zawartości wysyłki. 

Dostarczenie przesyłki do rąk własnych  

Ogromnym plusem przesyłek kurierskich jest to, że są one dostarczane pod samiutkie drzwi odbiorcy, a nawet do rąk własnych. Zapobiega to wielu problemom, takim jak uszkodzenia paczek, kradzieże, podszywanie się pod odbiorcę na poczcie czy zaginięcie przesyłki. Dodatkowo ułatwia to też odbiorcy otrzymanie paczki, ponieważ nie musi on wychodzić z domu i stać w zawsze długiej kolejce do okienka na poczcie, by ją odebrać. To dodatkowy atut, jeśli przesyłka jest ciężka.

Chociaż automatyczne punkty do samodzielnego nadawania i odbierania paczek są już obecne w każdej gminie w Polsce, nic nie zastąpi bezpieczeństwa, jakie zapewnia przekazanie paczki z rąk kuriera do rąk odbiorcy. 

Niskie prawdopodobieństwo zastania awizo  

Kto nigdy nie znalazł w skrzynce pocztowej awizo z datą i godziną, o której akurat był w domu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Awizo to zmora wszystkich klientów poczty i wymówka wielu listonoszy, którzy nie przepadają za schodami. W przypadku wysyłki paczki kurierem, prawdopodobieństwo awizowania jest bardzo niskie.

Kurierzy często zapowiadają swój przyjazd smsem, podają datę i godzinę, o której pojawią się pod drzwiami odbiorcy. Ponadto, jeśli lokatora mieszkania nie ma akurat pod podanym adresem, dzwonią, by zapytać, co zrobić z paczką, żeby uniknąć awizowania. To ogromna wygoda dla osób często zamawiających rzeczy przez Internet.

Zdj. główne: Alex Mecl/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*