Wynajem mieszkania dla studentów w dobie koronawirusa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Wynajem mieszkania dla studentów w dobie koronawirusa
Jak wynająć?Nieruchomości

Koronawirus z pewnością zmienił rynek najmu. Wielu właścicieli ma obecnie problem. Jak wynająć mieszkanie dla studentów podczas pandemii?

Wynajmującemu trudniej teraz znaleźć chętnych na mieszkanie. Szczególnie, że studenci uczą się zdalnie, więc wielu przyjezdnych wróciło do swoich domów, by zaoszczędzić na wynajmie. Dlatego trzeba się bardziej postarać.

Jak zachęcić studenta do wynajmu?

Aby student mimo koronawirusa nie zrezygnował z wynajmu lub się na niego zdecydował, z pewnością należy zejść z ceny, przynajmniej na kilka miesięcy – aż sytuacja z pandemią się nie uspokoi. Do tego warto dorzucić „coś ekstra” np. nową pralkę, mikrofalówkę czy inny sprzęt, którego się często używa. Warto też pójść na ustępstwa np. mniejszą kaucję czy możliwość rezygnacji w ciągu miesiąca.

Jeśli szukamy najemców, wówczas warto przygotować mieszkanie, by zachęcało wizualnie. Warto je odmalować lub nieco odnowić. Plusem może być także dobrze zaaranżowany balkon, bo gdy wszystko jest zamknięte, młodzi ludzie spędzają na nim więcej czasu niż dotychczas. Warto więc zadbać o meble balkonowe, jakieś dodatki, np. modne ostatnio makramy, i oczywiście roślinność. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*