Rodzaje kosmetyków do włosów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rodzaje kosmetyków do włosów
Inne

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Współczesna oferta kosmetyków do włosów jest dziś bardzo rozbudowana. W jej obszarze są jednak takie produkty, które wydają się absolutną podstawą. Do takich zaliczyć można szampony, odżywki oraz maski. Mniej popularne peelingi lub mgiełki przeciwdziałają zupełnie innym problemom, niż wymienione, dlatego uważa się, że i one powinny znaleźć miejsce w kosmetyczce każdej dbającej o włosy osoby.

Czym można, a nawet trzeba pielęgnować włosy?

W pielęgnacji włosów wskazana jest wieloetapowość. Podstawą jest oczywiście dobrej jakości szampon, najlepiej bez SLS. Regularne mycie włosów to czynność, o której nikomu nie trzeba przypominać. Czy jednak wystarczająca, by utrzymać kosmyki w dobrej formie? Niestety nie.

Dobrze pamiętać o olejowaniu włosów, które przeprowadza się na około 40 minut przed myciem. Odpowiednio dobrany olej niweluje uszkodzenia na ich powierzchni, odżywia i dotlenia wszystkie komórki,
z których te się składają. Pod wpływem systematycznego olejowania – włosy nabierają blasku i są zregenerowane. W przypadku właścicielek loków, takie postępowanie jest szczególnie ważne. Olejowanie podkreśla bowiem skręt włosów i zapobiega ich puszeniu.

Po olejowaniu i myciu, czas przejść do dalszych kroków pielęgnacji. Odżywka, maska na włosy lub dedykowany olejek – to różne kosmetyki, które warto wprowadzić na tym etapie. Do włosów mocno zniszczonych polecane są maski, a więc produkty działające intensywniej niż klasyczne odżywki. Stworzone z myślą o różnej porowatości włosów, niwelują większość problemów, z którymi te się mierzą. Chodzi głównie o ich puszenie, przetłuszczanie lub wypadanie.

Produkty pielęgnujące włosy, które warto mieć w kosmetyczce

Poza kosmetykami podstawowymi, warto wyposażać kosmetyczkę w produkty niemniej istotne, choć na ogół nie tak popularne, jak szampony czy odżywki.

Do kategorii takich kosmetyków na pewno zaliczyć można mgiełki. Czym są? W dużym skrócie mówiąc to spraye, którymi spryskuje się pasma na całej ich długości. Niektóre tego typu kosmetyki nie wymagają spłukiwania, dlatego polecane są osobom, które na rutynę pielęgnacyjną nie mają zbyt dużo czasu.

Jakie efekty zapewniają mgiełki do włosów? Uzupełniają działanie innych kosmetyków. Wśród produktów tego typu wyróżnić można zatem mgiełki z ochroną UV, mgiełki odbijające włosy od nasady czy mgiełki termoochronne. Te ostatnie są szczególnie przydatne, jeśli włosy są codzienne prostowane, suszone za pomocą suszarki czy kręcone lokówką.

Kolejnym, świetnym przykładem kosmetyku uzupełniającego rutynę pielęgnacyjną włosów jest peeling do skóry głowy. Taki produkt reguluje pracę gruczołów łojowych, co przekłada się na ograniczone przetłuszczania włosów. Ponadto masaż wykonywany podczas nakładania peelingu, pobudza mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu włosy szybciej rosną.

Stosowanie wszystkich wymienionych produktów w dość krótkim czasie daje zauważalne efekty. Kosmyki stają się mocne, odżywione, lśniące i pełne blasku. Warto więc zainwestować w poszczególne produkty, tym bardziej, jeśli pod wpływem agresywnych stylizacji, włosy straciły naturalny potencjał.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*