5 niezbędnych mebli do sypialni

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
5 niezbędnych mebli do sypialni
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Prawidłowe urządzenie tego wnętrza może mieć znaczący wpływ na jakość snu i komfort wypoczynku. 

Wygodne łóżko 

Najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni jest łóżko. Wybór właściwego mebla pozwala spać komfortowo, wygodnie i jakościowo. Pierwszym istotnym aspektem łóżka do sypialni jest jego wielkość. Warto dokładnie wymierzyć powierzchnię, którą ma zajmować w pomieszczeniu i na tej podstawie wybrać stelaż mebla. Kolejnym elementem jest materac. W zależności od indywidualnych potrzeb należy wybrać jego miękkość oraz rodzaj materiału wykonania, który dobrze cyrkuluje powietrze i nie zapobiega rozmnażaniu bakterii czy pleśni. W przypadku łóżka do sypialni warto zwrócić uwagę także na jego praktyczne aspekty, między innymi miejsce do przechowywania pościeli. Warto pamiętać również o kolorystyce i stylistyce poszewek oraz dodatków, takich jak poduszki czy narzuta. 

Praktyczna szafka nocna

Kolejnym niezbędnym meblem do każdej sypialni jest szafka nocna. To właśnie tam można umieścić stylową lampkę, a także przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy. Mebel ten może być doskonałym wypełnieniem przestrzeni, a  jego praktyczne funkcje pozwalają stworzyć przestrzeń komfortową idealną do spędzania czasu nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia, na przykład czytając książkę czy oglądając film. Szukając inspiracji do zaprojektowania stylowej sypialni, można korzystać z gotowych aranżacji lub samodzielnie przyglądać się inspiracjom na stronach internetowych sprawdzonych sklepów meblarskich, takich jak 24naszemeble.pl, profilom w mediach społecznościowych znanych influencerów czy popularnych architektów. 

Półka

Ważnym elementem wyposażenia sypialni są również półki. Mogą one zastąpić regał na przechowywanie książek, ale świetnie sprawdzą się również jako miejsce do postawienia stylowych dekoracji czy kwiatów. 

Pojemna komoda 

Nowoczesne meble do sypialni to także sprawdzone miejsca do przechowywania ubrań. Jednym z tego typu elementów wyposażenia jest pojemna komoda. Zazwyczaj w tego typu meblach trzyma się bieliznę, dodatki do strojów, biżuterię czy ubrania, które nie wymagają wieszaków. Komody w sypialni są bardzo praktyczne, gdyż oprócz miejsca na przechowywania rzeczy mogą zastąpić stolik pod elektronikę i małe RTV. W przypadku mniejszych pomieszczeń warto zakupić węższą komodę, która będzie pojemna, jednak nie będzie zajmować tyle miejsca. Jeśli jednak nie ogranicza nas rozmiar sypialni, warto zainwestować w większą komodę, która umożliwi zakup mniejszej szafy na resztę ubrań, tym samym otwierając przestrzeń i zwiększając przestronność sypialni. 

Szafa na ubrania 

Nieodłącznym meblem w każdej sypialni jest również szafa na ubrania. Jej wielkość zależy od kilku czynników, między innymi wielkości komody, rozmiarów pomieszczenia, miejsca na przechowywanie rzeczy w innych pomieszczeniach oraz ilości ubrań. Warto dopasować wygląd szafy do komody oraz szafki nocnej, tak by wszystkie elementy łączyły się w spójną całość. 

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*