Biokominek czy kominek elektryczny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Biokominek czy kominek elektryczny?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać biokominek, czy kominek elektryczny. Odpowiedź na pytanie, który wariant jest lepszy, nie jest oczywista. Warto poznać cechy wspólne i różnice, aby dokonać ostatecznego wyboru. Analiza cech wspólnych oraz różnic spowoduje, że można będzie zdecydować się albo na biokominek, albo na kominek elektryczny.

Biokominek czy kominek elektryczny – co wybrać?

Kominki elektryczne oraz biokominki są urządzeniami bardzo przydatnymi, stanowią fantastyczną alternatywę dla tradycyjnych kominków. Ceny urządzeń różnią się w zależności od modelu, dostępnych funkcji, a także producenta, od którego decydujemy się kupić sprzęt. Na https://www.komineo.pl/ można znaleźć szeroki wybór propozycji w najlepszych cenach, o znakomitych parametrach.

Oba kominki montuje się równie łatwo. Biokominek zawiesza się jak obraz, nie potrzeba tutaj zabudowywania rur spalinowych, jak to bywa w tradycyjnych kominkach. Kominki elektryczne zwykle dostępne są w wersjach do ustawienia na podłodze. Z obu kominków można korzystać bez żadnych ograniczeń. Można zamontować je w blokach, domach jednorodzinnych oraz biurach. Ciekawe aspekty wizualne powodują jednak, że częściej wybierany jest biokominek. Gwarantuje żywy płomień i niezapomniane chwile w cudownej, romantycznej atmosferze. Kominek elektryczny imituje płomienie poprzez system żarówek zwykłych lud LED.

Zarówno kominek elektryczny, jak i biokominek pełnią bardziej funkcje dekoracyjne niż grzewcze. Raczej sporadycznie korzysta się z nich w tym właśnie celu. Jeżeli chodzi o aspekty eksploatacyjne, biokominek zasilany jest biopaliwem, które należy wlać do palnika i podpalić. Raz na jakiś czas urządzenie należy przeczyścić. Kominek elektryczny jest uruchamiany pilotem, można ustawiać różne jego tryby, w zależności od dostępnego modelu, co zapewnia pełne dopasowanie do potrzeb użytkownika.

Biokominek czy kominek elektryczny – który lepszy?

W opiniach użytkowników pojawiają się głosy, że biokominek ma tę przewagę nad kominkiem elektrycznym, że oferuje żywy płomień. Prawdziwe płomienie budują bardzo ciekawy nastrój we wnętrzu, a eksploatacja nie wiąże się z dużymi kosztami. Oczywiście, kominek elektryczny jest o tyle dobry, że nie trzeba myśleć o paliwie, jego uzupełnianiu. Po prostu włącza się go do prądu i ustawia tryby pilotem.

Reasumując, każdy powinien we własnym zakresie określić, czy kominek elektryczny, czy biokominek jest lepiej dopasowany do jego potrzeb. Znając podstawowe cechy urządzeń, jest to o wiele prostsze. Oba sprzęty mają swoje zalety i wady.

Fot.: Rafael Leão/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*