Pokój dla więcej niż jednego dziecka? To możliwe, zobacz jak!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pokój dla więcej niż jednego dziecka? To możliwe, zobacz jak!
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Dwójka dzieci to podwójne wyzwanie – również w kwestii aranżacji pokoju. Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla swoich dwóch pociech? Oto kilka naszych wskazówek, dzięki którym stworzysz dla nich piękną i funkcjonalną przestrzeń do nauki i zabawy!

Podwójna przestrzeń

Każdy rodzic wie, jak wiele energii i zaangażowania wymaga wychowanie dwójki maluchów. Równie dużo trudu należy włożyć w aranżację ich pokoju – w końcu dwójka dzieci to podwójne wyzwanie! Jak więc zaaranżować taką podwójną przestrzeń, aby była dla nich w pełni komfortowa oraz przyjemna? 

Jeśli Twoje dzieci będą dorastać w jednym pokoju, to musisz przede wszystkim zadbać o harmonię. Sprawiedliwy podział przestrzeni zapewnią jednolite i neutralne kolory. Możesz postawić na przykład na odcienie bieli, beżu oraz jasnej szarości. Te kolory będą doskonałym fundamentem pod dekoracje i akcesoria, które wybiorą Twoje pociechy. Przy aranżacji takiej podwójnej przestrzeni pamiętaj także, że nie wszystko musisz od razu kupować podwójnie. Warto jednak zadbać, aby każde dziecko miało kawałek swojej przestrzeni. 

Wyposażenie pokoju dla dzieci

Aranżując pokój dziecięcy, należy przede wszystkim pamiętać, że powinien być on podzielony na kilka stref. Najważniejsze z nich są: strefa do spania, strefa do nauki oraz strefa do zabawy. 

Jeśli chodzi o strefę do spania, to najwygodniejszym rozwiązaniem są bez wątpienia łóżka piętrowe. Dzięki nim każde dziecko będzie miało swoją własną przestrzeń do spania. Pamiętaj jednak, że górne piętro łóżka powinno być jednak zabezpieczone solidną barierką, a najlepiej siatką, która ochroni bawiące się dzieci przed wypadnięciem. Ważne jest także, aby wyposażyć pokój w dwie osobne szafy lub komody, aby każde z Twoich dzieci miało miejsce do przechowywania swoich rzeczy – zapewni to każdemu z nich odrobinę prywatności, co ma ogromne znaczenie szczególnie wtedy, kiedy dzieci będą już trochę starsze. 

Strefa do nauki powinna natomiast składać się z dwóch osobnych biurek oraz krzeseł. Możesz zdecydować się także na jeden bardzo długi blat, w którym Twoje pociechy wspólnie pomieszczą swoje rzeczy. Ważne jest jednak, aby meble, przy których dzieci będą się uczyć, były ergonomiczne oraz wygodne, co będzie miało znaczący wpływ na ich zdrowie oraz dobrą postawę ciała. 

Jeżeli natomiast chodzi o strefę do zabawy, to z powodzeniem może być ona wspólna. Dzięki temu Twoje dzieci będą miały jeszcze bliższą więź ze sobą. Pamiętaj jednak, że kiedy pociechy będą już starsze i każde nich znajdzie swoje hobby, warto przystosować pokój do tego, aby zapewnić im odrobinę indywidualnej przestrzeni do rozwoju swoich pasji.

Fot.: Cottonbro Studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*