Huśtawka dla dzieci – jak wybrać idealny model?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Huśtawka dla dzieci – jak wybrać idealny model?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Trudno wyobrazić sobie współczesny plac zabaw bez atrakcyjnej i bezpiecznej huśtawki. Urządzenia, z których korzystają dzieci, muszą być dobrze przymocowane do podłoża i powinny wykazywać się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Idealne produkty posiadają odpowiednie atesty i muszą być wizualnie dopasowane do otoczenia. A jak wybrać huśtawkę dla dzieci?

Huśtawka na plac zabaw

Szukając optymalnej huśtawki na plac zabaw, trzeba się najpierw zastanowić, jak często będzie użytkowana i przez kogo. Dla najmłodszych polecane są huśtawki rodzinne, na których bezpiecznie może się bujać rodzic z dzieckiem. Starsze pociechy wyjątkowo chętnie korzystają z metalowych huśtawek i bocianich gniazd. Jeśli urządzenie ma stanąć na przedszkolnym podwórku, to warto wybrać model z dwoma lub trzema huśtawkami, by dzieci nie kłóciły się o to, kto może się w danej chwili huśtać. Ciekawą alternatywą będzie również huśtawka ze ścianką lub tablicą manipulacyjną. Ważne, by wybrać model o odpowiedniej wysokości tak, aby dzieci w określonym wieku mogły bezpiecznie wejść na huśtawkę, a następnie z niej zejść.

Huśtawka drewniana czy metalowa?

Obecnie na rynku klienci mogą znaleźć huśtawki drewniane i metalowe. Obie propozycje doskonale sprawdzą się na zewnątrz, ponieważ zostały wykonane z dobrej jakości materiałów. Huśtawka drewniana będzie piękną ozdobą domowego ogródka, przedszkolnego podwórka lub placu zabaw w okolicznym parku. Natomiast w szkołach warto postawić na urządzenia zrobione z metalu, które odznaczają się ponadprzeciętną trwałością, są odporne na urazy mechaniczne i niezwykle łatwe w montażu.

Gdzie można zamówić sprawdzoną huśtawkę?

Huśtawki muszą być precyzyjnie wykończone, aby były bezpieczne, a ich konstrukcja powinna minimalizować ryzyko upadku i doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dlatego warto wybierać modele od sprawdzonych producentów. Bardzo szeroką ofertę huśtawek w atrakcyjnych cenach można znaleźć tutaj: http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/hustawki. Na stronie producenta każda propozycja została szczegółowo opisana, a w ramach usługi klient może liczyć na darmowy transport i montaż oraz 36-miesięczną gwarancję.

Huśtawka nie może zajmować za dużo miejsca i musi być idealnie dopasowana do pozostałych atrakcji. Warto pamiętać, że na placu zabaw poszczególne urządzenia nie mogą też znajdować się zbyt blisko siebie. Zamawiając dobrej jakości huśtawkę, klient zyska pewność, że plac zabaw będzie chętnie odwiedzany przez dzieci, a kolorowa huśtawka zapewni im długie godziny udanej rozrywki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*