Meble na wymiar, dlaczego warto się na nie zdecydować

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Meble na wymiar, dlaczego warto się na nie zdecydować
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wymarzony dom czy mieszkanie to nie tylko, wybór koloru ścian, rodzaju dachówki oraz koloru tynku. To, co stanowi o charakterze i wyglądzie mieszkania to przede wszystkim meble. Oczywiście, można zdecydować się meble dostępne w jednym z wielu sklepów, jednak dwóch rzeczy możemy być pewni: nie będą one wyjątkowe, a ich jakość nie będzie stała na najwyższym możliwym poziomie. Wyjątkowość mebli to ich unikalny design oraz jakość materiałów, z których zostały wykonane. Wszystko to oferują meble na wymiar.

Meble na wymiar – ich zalety oraz rodzaje

Meble na wymiar, mogą zostać wykonane do każdego pomieszczenia. Sypialnia, salon, przedpokój czy kuchnia, wszystkie te pomieszczenia, możemy umeblować według naszego wyobrażenia, ale aby tak się stało, powinniśmy wykonać meble na zamówienie. Decydując się na gotowe projekty mebli, dostępne w wielu sklepach, jesteśmy zmuszeni wybierać tylko to, co ma nam do zaoferowanie ich producent. Podoba nam się konkretny segment, ale jest kilka rzeczy, które chcielibyśmy w nim zmienić, aby bardziej pasował do naszego domu i był dla nas bardziej praktyczny? Niestety albo segment kupujemy taki, jaki jest, albo musimy poszukać innego. Meble na zamówienie, to meble, w których możemy wybrać ich rozmiar, kształt, kolor, a nawet rodzaj samego mebla.

Obecnie na wymiar, można zrobić praktycznie każdy rodzaj mebli:

– komody,
– szafy przesuwne z lustrami,
– szafy przesuwne, konfigurowane pod indywidualne potrzeby,
– meble kuchenne itd.

Główną zaletą mebli na wymiar jest ich idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta, pod względem wielkości, użyteczność, wyglądu, a nawet materiałów, z jakich są one zrobione. Ten rodzaj mebli jest rewelacyjnym rozwiązaniem, jeśli w mieszkaniu występuje dużo wnęk i zakamarków, które można zagospodarować. Idealnym pomieszczeniem dla mebli na wymiar jest kuchnia.

  1. Wady mebli na wymiar

Meble na wymiar robione pod indywidualne zamówienie mają dwie podstawowe wady:

– cena,
– czas oczekiwania na zamówienie.

Obie wady wydają się logiczną konsekwencją tego typu konstrukcji. Meble na wymiar nie są robione w sposób hurtowny, tak jak np.: meble w marketach, ale dla każdego klienta są produkowane indywidualnie. Co przekłada się na ich znacznie wyższą jakość wykonania oraz czas, jaki musi minąć, zanim taki komplet, zagości w domowej kuchni. Meble sklepowe w większości przypadków, można pojechać i kupić „od ręki”, w przypadku mebli na zamówienie, tego typu możliwości nie ma.

  1. Gdzie zamawiać meble na wymiar?

Na rynku jest mnóstwo firm, które oferują swoje usługi, dotyczące zaprojektowania oraz wykonania mebli. Biorąc jednak pod uwagę, że ich zakup, będzie droższy niż w przypadku mebli marketowych, warto zdecydować się na profesjonalną firmę z doświadczeniem, która cieszy się zaufaniem klientów. W przypadku mebli na wymiar do kuchni taką firmą jest: https://3top.pl/. Kilka salonów w Polsce oraz mnóstwo zadowolonych klientów, tylko potwierdzają, że jeśli zależy nam na wymarzonej kuchni to 3top.pl, będzie najlepszym miejscem do jej zaprojektowania.

Meble na wymiar, choć znacznie droższe, są zakupem na lata, a lista ich zalet, znacznie przewyższa listę ich wad. Choć meble na wymiar możemy zamówić do każdego pomieszczenia, to kuchnia jest sercem całego domu i to ona powinna być najbardziej wyjątkowa. Pamiętajmy jednak, aby wybrać firmę, która cieszy się zaufaniem wśród klientów, tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nasza kuchnia, salon lub sypialnia, będzie wyjątkowa, ponieważ będzie nasza, w każdym znaczeniu tego słowa.

Fot.: Jason Briscoe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*