Jak urządzić recepcję w biurze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić recepcję w biurze?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Recepcja jest sercem każdego biura. To tam goście i klienci są witani i goszczeni. W niej można uzyskać potrzebne informacje lub skontaktować się z kimś z firmy. Jako miejsce, jest to też pierwsze pomieszczenie w biurze, które staje się niejako wizytówką firmy. Wystrój i aranżacja tego recepcji świadczą o przedsiębiorstwie i budują pierwsze wrażenie, jakie biuro wywiera na odwiedzających. Podpowiadamy, jak urządzić biurową recepcję.  

Zaufaj ekspertom   

Jeśli chodzi o zarówno praktyczne, jak i estetyczne wykończenie biura, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom. Firmy zajmujące się budową i urządzaniem budynków komercyjnych, w tym przestrzeni biurowych, doskonale wiedzą, jakie patenty zastosować i jak zaaranżować recepcję, by była funkcjonalna i robiła doskonałe pierwsze wrażenie. Przykładowe realizacje recepcji biurowych wykonanych przez firmę NAB Group, możesz znaleźć na stronie https://www.nabgroup.pl/. Dobrze urządzone biuro jest wizytówką całej firmy i wpływa na budowanie jej wizerunku. 

Podstawowe elementy w biurowej recepcji   

Goście odwiedzający przedsiębiorstwo powinni być ugoszczeni w komfortowy dla nich sposób, dlatego absolutnie niezbędna przy recepcji jest wygodna kanapa lub fotele. Postaraj się też o w miarę nowoczesny design mebli i wykończenie wystroju, aby budować obraz firmy, która nie boi się iść z duchem czasu. Bardzo modnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o dekorację ścian, jest imitacja cegły, która wprowadza do pomieszczenia element surowości, jednocześnie nie odbierając wystrojowi przytulnego charakteru. Na stronie internetowej https://brickfactory.eu/kategoria-produktu/imitacja-starej-bialej-cegly/ znajdziesz ofertę gipsowych płytek imitujących białą cegłę. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów, recepcja będzie wydawała się większa i bardziej przestronna.   

Lada recepcji – jak ją zaaranżować?  

Recepcja, jako pomieszczenie to jedno, ale sama lada, za którą pracują recepcjonistka lub recepcjonista, to kolejna, bardzo ważna kwestia. Na stronie https://www.elwi.pl/ możesz znaleźć elementy, potrzebne do stworzenia funkcjonalnej i wygodnej lady do recepcji. Jej blat powinien być szeroki i w miarę możliwości jak najdłuższy, aby zmieściło się na nim wszystko, co jest potrzebne. Pod blatem, zamiast zwykłego frontu, mogą znaleźć się szafki z szufladami, które pomogą uporządkować dokumenty i mieć je w razie konieczności pod ręką. Miłym akcentem dla klientów, odwiedzających biuro, będzie naczynie z cukierkami czy owocami, którymi można się poczęstować. Gościnność zawsze jest dobrze widziana i doceniana. Pozwoli to też ocieplić wizerunek przedsiębiorstwa.  

Fot.: Copernico/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*