Co przyda się do samodzielnego montażu mebli?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co przyda się do samodzielnego montażu mebli?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Dzisiaj samodzielny montaż mebli stał się czymś oczywistym. Jednak przed przystąpieniem do składania rzeczy, przydają się pewnie rzeczy i narzędzia. Jeśli lubisz sam majsterkować, zobacz, co może być ci potrzebne. 

Meble stworzone własnoręcznie 

Montaż mebli nie kończy się tylko i wyłącznie na składaniu już stworzonych projektów. To również tworzenie czegoś zupełnie nowego. Piękne sprzęty można stworzyć nawet w rzeczy, które są pozornie niepotrzebne, jak na przykład pozostałości desek. Przecież recykling jest w modzie.

Europalety i skrzynie są również ciekawym rozwiązaniem. Meble, które wykonasz, będą pełnić funkcję ciekawych dodatków. Nie będą to raczej niezbędne sprzęty, ponieważ zazwyczaj takie konstrukcje są dosyć proste. Jeśli będziesz używać odpowiednich akcesoriów i materiałów, wykonasz meble, które nie odbiegają od tych, które widujesz w sklepach.

Rzeczy przydatne do montażu mebli 

Jest kilka niezbędnych rzeczy oraz akcesoriów, bez których samodzielne wykonanie mebli może być niemożliwe. Jeśli planujesz stworzenie czegoś własnoręcznie, zaopatrz się w te przedmioty. 

Płyty meblowe 

Warto używać produktów, które są przeznaczone do budowy mebli. Wtedy będą się one dobrze komponowały z pozostałą aranżacją wnętrza. Jako fronty oraz ścianki doskonale sprawdzą się płyty meblowe, wiórowe lub MDF. 

Płyty wiórowe znajdziesz w sklepie w stanie surowym lub wykończonym — są foliowane albo laminowane. Zaś płyty MDF najczęściej zostają pokryte folią PCV lub fornirem, który imituje prawdziwe drewno. Płyty lakierowane sprawdzą się, gdy chcesz nadać swoim meblom nowoczesny charakter. Jeżeli chcesz wykańczać swoje sprzęty tapicerką, postaw na surowe płyty meblowe. Na dnie szafek lub na ich tyle umieść płyty pilśniowe, lub HDF. 

Blaty meblowe 

Odpowiedni blat przyda się, gdy w planach masz wykonanie stołu lub szafki. Możesz nabyć już gotowy, który posiada otwory na nóżki, lub zaprojektować go samodzielnie. Do jego wykonania sprawdza się płyty laminowane i blaty drewniane. Nie zapomnij jednak, że trzeba zabezpieczyć je lakierem lub olejem. Docięte deski, które znajdziesz w marketach budowlanych, również nadają się jako materiał do stworzenia blatu. 

Nóżki do mebli 

Podobnie jak w przypadku blatu meblowego — możesz wykonać je samodzielnie, lub nabyć w markecie. Sam wybierasz ich kształt, kolor oraz rozmiar. Wykonane mogą być z drewna, aluminium czy tworzyw sztucznych. Dobierz je tak, aby nadały one meblowi wyjątkowy charakter i aby pasowały do twojego wnętrza. 

Zawiasy do mebli

Zawias meblowy przyda się, gdy tworzysz mebel z drzwiczkami. Będzie potrzebny przy montażu regału, szafki czy szafy. Umożliwi on łatwiejsze otwieranie drzwiczek W sklepach znajdziesz wiele ich rodzajów, nawet takie, dzięki którym zamontujesz szybę. 

Uchwyty do mebli 

Dzisiaj w sklepach znajdziesz wiele rodzajów uchwytów, jak uchwyty do mebli kuchennych, szafek czy takie, które przeznaczone są do mebli dziecięcych. Dzięki tak dużej różnorodności, z łatwością dopasujesz je do własnych upodobań oraz do stylistyki przedmiotu. 

Prowadnice do szafek to kolejna rzecz, o której warto wspomnieć. Dzięki nim z łatwością stworzysz komodę. Będą w markecie budowalnym, dodatkowo zaopatrz się w nity. Za ich pomocą nie tylko połączysz różne elementy mebla, ale również wykorzystasz je jako element dekoracyjny. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Bidvine

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*