Z czego powinny być wykonane meble łazienkowe? Jakich płyt meblowych warto użyć do ich budowy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Z czego powinny być wykonane meble łazienkowe? Jakich płyt meblowych warto użyć do ich budowy?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

To, że w łazience z reguły nie ma zbyt wiele miejsca na meble, nie oznacza wcale, że do ich wyboru można podchodzić bez odpowiedniej staranności. Bardzo ważnym jest, aby tę niewielką z reguły przestrzeń wykorzystać jak najlepiej i aby dobrać do nie meble nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. I bardzo ważne jest to, aby meble te wykonane były z odpowiedniego materiału. Co będzie materiałem właściwym dla mebli łazienkowych?

Czym powinny charakteryzować się meble do łazienki? Na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze?

Każdy chciałby, aby meble w jego łazience były przede wszystkim jak najładniejsze. To oczywiste, ale musimy również pamiętać o tym, że piękno każdego mebla szybko przeminie, jeśli nie będzie on odpowiednio trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. W przypadku łazienki te czynniki zewnętrzne są szczególnie istotne, ponieważ w pomieszczeniu tym panuje dość specyficzny mikroklimat charakteryzujący się sporymi wahaniami temperatur oraz momentami bardzo wysoką wilgotnością. Już samo to sprawia, że płyty meblowe, z jakich wykonamy nasze meble do łazienki, powinny być:

  • w wysokim stopniu odporne na wilgoć i nie ulegać deformacji przy długotrwałym kontakcie z wodą;
  • odporne na środki chemiczne, czyszczące oraz zabrudzenia;
  • odporne na częste wahania temperatur.

Płyty meblowe, jakich zechcemy użyć do budowy mebli łazienkowych, powinny spełniać każdy z tych 3 warunków. Które spośród dostępnych na Intar.pl płyt meblowych na wymiar w najlepszym stopniu odpowiadają powyższej charakterystyce?

Zdjęcie dzięki uprzejmości firmy kronosfera.pl

Jakie płyty meblowe na wymiar najlepiej nadają się do budowy mebli łazienkowych? Co przemawia za ich wykorzystaniem?

Płyty meblowe, co do zasady, dzielą się na: płyty drewnopochodne surowe, płyty drewnopochodne uszlachetnione oraz sklejki. Do budowy mebli najchętniej wykorzystuje się płyt drewnopochodnych uszlachetnionych, jako produktu o wysokiej trwałości i równie wysokiej estetyce. To właśnie w tej kategorii należałoby szukać materiału na meble do łazienki. Biorąc pod uwagę wymienione wcześniej warunki, jakie płyty te powinny spełniać, do budowy mebli łazienkowych warto użyć:

  • płyt MDF akrylowych,
  • płyt MDF laminowanych,
  • płyt MDF metalicznych,
  • płyt MDF lakierowanych,
  • a nawet płyt pilśniowych lakierowanych.

Każdy z tych typów płyt meblowych dostosowany jest do wykonywania z nich mebli na wymiar, każdy też odznacza się dużą odpornością na wilgoć, promienie UV, wysokie temperatury oraz zabrudzenia i środki czyszczące. Odpowiednie zabezpieczenie, w tym i zaimpregnowanie płyt, sprawia, że meble z nich wykonane posłużą swoim właścicielom naprawdę długo.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*