Jak wprowadzić do mieszkania przytulność?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wprowadzić do mieszkania przytulność?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Aranżacja mieszkania to coś, co bez najmniejszych wątpliwości wpływa na samopoczucie domowników. Jeżeli wystrój jest przytulny i domowy, o wiele łatwiej zrelaksować się, rozwijać swoje pasje, czy chociażby zaprosić znajomych albo rodzinę, by miło spędzić razem czas. 

Rzecz, bez której żadna aranżacja nie może się udać

Wystrój to nie tylko meble i wykończenie – bardzo ważnym aspektem każdej aranżacji jest oświetlenie Wrocław. To, na jakie światło zdecydujesz się w Twoim mieszkaniu może zaważyć na całym jego odbiorze. Aby wprowadzić do pomieszczeń przytulność i atmosferę do relaksu, warto postawić na ciepłe światło, tak zwane „żółte żarówki”. Jego to nie tylko sposób na optyczne nadanie „miękkości” aranżacji, ale również zabieg, który będzie mniej obciążający dla oczu niż chłodne, biało-niebieskie światło. Ważne jest również zadbanie o różne rodzaje oświetlenia – w każdym pomieszczeniu powinno znaleźć się górne światło w postaci lampy lub żyrandola, ale w salonie oraz sypialni warto postawić także na kinkiety, które pomogą w stworzeniu klimatycznego nastroju, w łazience przyda się dodatkowe oświetlenie przy lustrze a w kuchni – pod szafkami. Takie rozwiązania aranżacyjne okażą się nie tylko wygodne, ale pozwolą Ci również „dozować” ilość potrzebnego światła i manipulować atmosferą, którą chcesz przez to uzyskać.

Klimatyczne wieczory i domowa atmosfera

W czasie jesiennych i zimowych wieczorów nic nie tworzy atmosfery tak dobrze jak rozpalone kominki Warszawa. Oczywiście, nie zawsze można sobie na nie pozwolić, ale jeżeli nie ma do tego przeciwwskazań, z pewnością jest to rozwiązanie, które warto rozważyć. Kominki są eleganckie i dodają pomieszczeniom przytulności, rozpalanie w nich ognia może mieć uspokajający wpływ na domowników, a także pomóc im się odprężyć. Światło emitowane przez płomienie oraz dźwięki trzaskającego ognia są przyjemne i relaksujące, a także nieobciążające dla przebodźcowanego organizmu. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na kominek, świetnie zastąpią go na przykład zapachowe świeczki. Możesz również uzupełnić wystrój o inne elementy, które dodadzą pomieszczeniom przytulności: firanki, poduszki, narzuty na fotele i kanapy czy serwety i obrusy.

Rośliny na parapet i na stół

Kolejnym elementem aranżacyjnym, który wpływa na domową atmosferę, jest obecność roślin. Może wydawać Ci się, że to nic nie zmienia, ale jesteś w błędzie. Rośliny doniczkowe posadzone na parapetach lub balkonie dodają pomieszczeniom „tego czegoś”, zapewniając prawdziwie domowy klimat. Odświeżająco będą działać również bukiety w wazonach ustawione na stole czy biurku. Jeżeli nie masz ręki do roślin, niczym się nie przejmuj – bez większego problemu możesz kupić sztuczne storczyki lub inne kwiaty wyglądające niemal jak prawdziwe. Dzięki temu oszczędzisz sobie pracy i zyskasz przytulną atmosferę w swoim domu lub mieszkaniu.

Fot.: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*