Jak dobrać uchwyty do szafek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać uchwyty do szafek?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Wybór uchwytów do szafek to nie lada wyzwanie dla remontujących mieszkanie. To detale, które mają łączyć w sobie dobre wyczucie stylu z funkcjonalnością. Czym zatem sugerować się przy ich zakupie? Sprawdźmy! 

Jeżeli nie zastanawiałeś się, jakie uchwyty do mebli najlepiej sprawdzą się w Twoim zaciszu domowym, to odpowiednia pora, aby rozpocząć wstępne rozeznania. Rynek oferuje różne typy uchwytów. Nic dziwnego, że można nieco pogubić się wśród dostępnych rozwiązań. W artykule uwzględniliśmy kryteria, które warto wziąć pod uwagę przy dobieraniu tych elementów. Nie czekaj i sprawdź, jak możesz odmienić wnętrze swojego domu! 

Jakie uchwyty do szafek wyróżniamy? 

Główną rolę w doborze uchwytów do szafek odgrywa aranżacja pomieszczenia i dominujący w nim styl. Niektóre uchwyty idealnie będą komponować się z modernistycznym, minimalistycznie urządzonym pomieszczeniem. Inne doskonale odnajdą się w nieco bardziej tradycyjnie zorganizowanej przestrzeni. Nie bez znaczenia pozostaje użyteczność. Wśród najczęściej wybieranych uchwytów wyróżnia się: 

  • krawędziowe (ich montaż odbywa się na krawędzi mebli, mocowane są do górnych lub dolnych części frontów w zależności od usytuowania szafek i szuflad); 
  • niewidoczne (lokowane w specjalnie przeznaczonej wnęce na krawędzi szuflady bądź drzwiczek szafki);
  • relingowe (najczęściej spotykane w mieszkaniach, ich popularność to zasługa prostej konstrukcji i ponadczasowego wzornictwa); 
  • tradycyjne gałki (przyjmują różną postać, począwszy od nieco mniej ozdobnych, a skończywszy na bardziej wyrafinowanych kształtach). 

Funkcjonalność to nie wszystko, w grę wchodzi również styl i forma uchwytów. Bagatelizowanie szczegółów może zaburzyć całą koncepcję oraz artystyczną wizję. Jakie trendy wziąć pod uwagę?

Szczegóły mają znaczenie 

Glamour, boho, a może styl skandynawski? Wybór należy do Ciebie. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przemyśl, jak widzisz aranżację pomieszczeń. 

Jeśli chcesz dodać elegancji szafkom lub innym meblom, postaw na projekty w stylu glamour. Niemniej unikaj przesytu, staraj się zachować umiar w stosowanych zdobieniach. Niekonwencjonalne, wyrafinowane uchwyty sprawdzą się w modernistycznie urządzonych przestrzeniach. 
Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku pomieszczeń zorganizowanych według estetyki typowej dla boho. To prawdziwy misz-masz, łączący w sobie motywy etno, naturalne i kolory ziemi. Dobrym pomysłem mogą okazać się uchwyty porcelanowe do mebli, dostosowane do konkretnego wzornictwa i preferencji designerskich. Cała magia tkwi w umiejętnym dopasowaniu uchwytu do panujących trendów oraz dominującej konwencji.

Zdj. główne: Hans/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*