Ożyw swoje ściany – przegląd farb dekoracyjnych do ścian

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ożyw swoje ściany – przegląd farb dekoracyjnych do ścian
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Marzysz o unikalnym wykończeniu ścian i nadaniu pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu? Postaw na farby dekoracyjne. Dzięki zaawansowanej formule sprawdzą się idealnie w zróżnicowanych projektach. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji i najciekawsze rodzaje farb dekoracyjnych do ścian.

Dlaczego warto stosować farby dekoracyjne?

Standardowe farby do ścian i sufitów mają wiele zalet. Jeżeli postawisz na produkty wysokiej jakości, z pewnością uda Ci się uzyskać bardzo estetyczny, trwały i praktyczny efekt. Ale w wystroju wnętrz przecież nie zawsze chodzi nam wyłącznie o praktyczność. 

Jeżeli marzysz o osiągnięciu efektownego wykończenia, warto rozejrzeć się za alternatywami. I wcale nie oznacza to konieczności rezygnacji z trwałości. Co więcej: również z aplikacją możesz poradzić sobie samodzielnie, bez wsparcia fachowców. 

Nowoczesne farby dekoracyjne zawierają specjalne dodatki i wypełniacze, dzięki którym możesz osiągnąć fascynujący efekt wizualny – od gry świateł i rozświetlających pomieszczenie odblasków przez imitację kropel rosy aż po strukturę przypominającą eleganckie miedziane wykończenie.


Przegląd rodzajów farb dekoracyjnych do ścian

Wybór jest naprawdę olbrzymi. Dzięki temu znajdziesz coś zarówno do klasycznych, eleganckich pomieszczeń, jak i nowoczesnych, industrialnych projektów. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które uda Ci się zrealizować z farbami dekoracyjnymi Francesco Guardi dostępnymi w tym miejscu: https://sklep.fguardi.com.pl/category/farby

Oczywiście w każdym przypadku prace możesz wykonać samodzielnie. W tym celu wystarczą Ci podstawowe narzędzia i chwila wolnego czasu.


Farba o efekcie diamentowego pyłu

Chcesz rozświetlić wnętrze i bawić się brokatowym efektem skrzenia? Znakomitym wyborem okaże się farba o efekcie diamentowego pyłu, która unikalną strukturę zawdzięcza wykorzystanym wypełniaczom. Do dyspozycji pozostaje aż 57 kolorów, więc bez trudu znajdziesz farbę pasującą do konkretnego projektu. To świetny sposób na wizualne wyodrębnienie np. jednej ze ścian.


Farba o efekcie aksamitu

Farba dekoracyjna może zapewniać nie tylko świetny efekt wizualny. Farba o efekcie aksamitu prezentuje się jak ta drogocenna tkanina, a na dodatek przypomina ją również w dotyku. Świetnie sprawdzi się więc w różnych pomieszczeniach, także tych o wyjątkowym, reprezentacyjnym charakterze.


Farba o efekcie rosy

Jeśli sięgniesz po farbę o efekcie rosy, uzyskasz niesamowicie elegancki efekt bazujący na refleksach światła i wrażeniu osiadania na ścianie kropelek rosy. Taka kompozycja będzie prezentować się ciekawie w wielu pomieszczeniach, w tym w salonie czy sypialni.


Farba o efekcie rdzy

To bardzo modna dekoracja, która idealnie uzupełnia industrialne przestrzenie. Efekt będzie prezentował się znakomicie. Zachowa także wygląd i trwałość przez długie lata.


Farba o efekcie gwiezdnej nocy

Ciemną, matową powierzchnię uzupełniają skrzące się drobinki, które rozbłyskują pod wpływem światła. Zawsze obok siebie możesz mieć więc niebo rozświetlone promieniami tysięcy gwiazd. Dzięki temu osiągniesz fantastyczny i intrygujący efekt.


Farba o efekcie śniegu

Kolejną farbą wykorzystującą potencjał skrzących się mikrodrobinek jest farba o efekcie śniegu. Pozwala na uzyskanie niezwykle eleganckiego efektu. To również znakomity sposób na rozświetlenie pomieszczenia.

Farba o efekcie miedzi

Ostatnią propozycją w tym zestawieniu, która sprawdzi się zwłaszcza w surowych, industrialnych przestrzeniach, np. loftów, jest efekt miedzi. Farba pozwoli uzyskać wrażenie obcowania z tym wyjątkowym metalem bez konieczności skomplikowanego montażu i dużych inwestycji.

Fot.: Malte Luk/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*