Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci – na co warto je zapisać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci – na co warto je zapisać?
Życie w mieście

Zajęcia dla maluchów są coraz popularniejsze. Tylko które wybrać, by miały jak najlepszy wpływ na naszego potomka? Sprawdzamy!

Współcześnie wiele mam zapisuje swoje niemowlęta i kilkulatki na zajęcia, które mają korzystnie wpływać na ich rozwój i poznawanie świata. Nie ma więc co się dziwić, że takie spotkania organizuje coraz większa liczba organizacji i placówek. Które warto wybrać?

Logorytmika

Logorytmika to doskonałe zajęcia będące połączeniem rytmiki i zajęć logopedycznych. Maluch rozwija więc swoją mowę, kształtuje poczucie rytmu i poprawia słuch fonetyczny, dzięki czemu szybciej odróżnia fonemy typu k-g czy p-b.  A to wszystko podczas świetnej zabawy!

Zajęcia muzyczne “Gordonki”

Nazwa “Gordonki” pochodzi od jazzmana i muzyka prof. Gordona. Zajęcia te polegają na uczeniu się muzyki. Odpowiednio dobrane ćwiczenia i zabawy kształcą słuch dziecka, uczą koncentracji, zdolności komunikacji. Do tego są okazją do poznawania nowych instrumentów i dźwięków, które wydają.

Zajęcia ruchowe

Małe dzieci potrzebują jak najwięcej ruchu. Muszą spożytkować swoją energię. Warto więc zadbać o dodatkowe zajęcia, podczas których będą ćwiczyć i bawić się jednocześnie. Można wybierać takie, które wiążą się z zainteresowaniami potomka np. piłkę nożną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*