Nowoczesne domy w mieście – projekty i inspiracje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesne domy w mieście – projekty i inspiracje
Design i sztuka

Zakup działki w mieście to nie lada wyzwanie. Raczej nie można liczyć tu na dużą wolną przestrzeń w otoczeniu, jest też nieco drożej. Mimo wszystko, często decydujemy się na takie rozwiązanie. Nawet mały skrawek ogródka może cieszyć każdego dnia. Jaki projekt domu parterowego z garażem wybrać? Inspirujemy!

Mieszkanie w mieście czy pod miastem, czyli jak dostosować projekt?

Zanim zaczniesz planować budowę, pewnie zastanawiasz się czy wybrać działkę w mieście czy poza nim. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, trzeba też liczyć się z budżetem. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania wobec swojego domu jednorodzinnego. Dla jednych dojazdy do miasta do pracy są uciążliwe, inni nie wyobrażają sobie opalania na na tarasie, kiedy kilka metrów dalej jest dom sąsiadów.

Mimo wszystko nie trzeba rezygnować z działki i domu jednorodzinnego w miejskim otoczeniu. Choć przestrzeń jest nieco mniejsza, a cena wyższa, ma to wiele plusów. Wśród nich są:

  • szeroki dostęp do mediów, miejskiego wodociągu, linii elektroenergetycznej,
  • bliskość komunikacji miejskiej,
  • otoczenie pełne sklepów, przedszkoli, szkół czy przychodni,
  • dobra inwestycja na przyszłość.

Wybierając projekt, warto wziąć pod uwagę prywatność oraz zieloną część posesji. Ta jest niesamowicie ważna, choć często to niewielka powierzchnia. Trzeba też zwrócić uwagę na wejście do domu oraz światło, czyli liczbę oraz usytuowanie okien.

Projekty małych domów z garażem – idealne do miasta

Pierwszy mały dom do mieszkania w mieście ma powierzchnię użytkową ponad 88 m2. Szacuje się, że jego wykonanie w stanie surowym deweloperskim to niecałe 200 tysięcy złotych. To ekonomiczny dom parterowy z dwuspadowym dachem i sporym tarasem. Prezentuje się dość klasycznie, dlatego będzie ponadczasowym rozwiązaniem.

To bardziej nowoczesny dom z dużym przeszkleniem. Na takie rozwiązanie nie każdy będzie mógł sobie pozwolić, bo wiele zależy tu od otoczenia. Taras jest dość duży, a powierzchnia użytkowa wynosi niewiele ponad 50 m2 – to tyle, co dwupokojowe lub trzypokojowe mieszkanie w bloku.

Na wąskiej działce świetnie wygląda tego typu parterowy dom w nowoczesnym stylu. Długi taras to wiele możliwości do aranżacji. Funkcjonalny układ uzupełniony jest o garaż na dwa samochody, ale można zdecydować się też na nieco mniejszą przestrzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*