Szkolna polisa NNW – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Szkolna polisa NNW – na czym polega?
Życie w mieście

Kiedy dziecko zaczyna uczęszczać do szkoły, dla rodziców jest to powód do radości, w końcu ich pociecha stała się pełnoprawnym uczniem. Jednakże zastanawiają się też, czy wszystko będzie w porządku, a ich dziecko poradzi sobie ze wszystkim, ponieważ szkoła nie dostarcza tylko edukacji, mogą w niej wydarzyć się różne nieszczęśliwe wypadki, a także zachorowania i infekcje. Wybiegając w przyszłość, warto zastanowić się nad zakupem polisy szkolnej NNW, która w ciężkich momentach zapewni odpowiednie wsparcie finansowe.

Co oferuje szkolna polisa NNW?

Szkolne ubezpieczenie NNW jest optymalnym rozwiązaniem, które zapewnia ochronę i bezpieczeństwo dziecku od 4. miesiąca życia, podczas każdego etapu edukacji szkolnej, niezależnie od wieku, aż do ukończenia studiów. Rodzice, którzy zdecydują na zakup tej polisy, mogą czuć się w pełni spokojnie, ponieważ w razie wystąpienia przewlekłej infekcji, choroby czy niefortunnych zdarzeń z urazami i uszczerbkiem na zdrowiu, nie będą martwić się o potrzebne fundusze.

Ubezpieczenie trwa przez cały rok, co zapewnia ochronę także na wakacjach, kiedy można cieszyć się letnimi wycieczkami w góry czy nad morze. W zależności od wybranej oferty, można spotkać się z dodatkową opcją – medyczny assistance, która gwarantuje domową wizytę pielęgniarki czy dowóz leków.

Aby wybrać najlepszą ofertę NNW, warto przejrzeć ranking ubezpieczeń, które oferowane są przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Jeden z nich dostępny jest na stronie internetowej www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Zakres ochrony szkolnego ubezpieczenia NNW

W podstawowym wariancie szkolna polisa NNW zapewnia ochronę na wypadek zgonu dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ale w zależności od oferty, może mieć znacznie szerszy zakres ochrony, która obejmuje wiele innych zdarzeń, takich jak: trwały uszczerbek na zdrowiu, złamanie lub zwichnięcie nogi, pobyt w szpitalu, ugryzienie przez psa lub kleszcza, oparzenia, odmrożenia czy wstrząśnienie mózgu. Rodzice mogą także spodziewać się wypłaty odszkodowania, która pokryje niezbędne koszty leczenia, rehabilitacji, zakupu leków czy wypożyczenia sprzętu.

Warto pamiętać, że istnieją także wyłączenia odpowiedzialności, przez które w niektórych przypadkach żadne fundusze nie zostaną przekazane rodzicom. W dobie COVID-19, wiele ofert kładzie nacisk na zapewnienie ochrony w związku ze szpitalnym leczeniem powikłań spowodowanych przez wirusa.

Szkolna polisa NNW – gdzie nabyć? 

Zaopatrzenie się w szkolne ubezpieczenie NNW jest możliwe na wyciągnięcie ręki, a sam proces jest bardzo prosty. Można je nabyć zdalnie za pośrednictwem internetu, kierując się internetową porównywarką ubezpieczeń, gdzie rodzice mogą zdecydować się na rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla nich i ich pociechy, w czym pomoże wypełnienie stosownego formularza.

Przy porównywaniu interesujących ofert trzeba zwrócić uwagę i wnikliwie przeanalizować zakres ubezpieczenia i proponowaną sumę odszkodowania, co jest kluczową kwestią, która zapewni rodzicom spokój, a dziecku ochronę w różnego rodzaju przypadkach. Już w wieku przedszkolnym, podczas zabawy z rówieśnikami, może dojść do urazów czy nieszczęśliwych wypadków, których możliwość wystąpienia rośnie wraz z dojrzewaniem pociechy i przechodzeniem do starszych klas, nie mówiąc o infekcjach i zachorowaniach, które wówczas mają swoje największe nasilenie. Informacje na temat tego, co obejmuje ubezpieczenie szkolne, można znaleźć na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne/87.html.

Zdjęcie główne: Michael Blum/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*