Organizujemy kosze na śmieci w małym mieszkaniu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Organizujemy kosze na śmieci w małym mieszkaniu
Urządzanie i inspiracje

Segregacja śmieci w małym mieszkaniu jest nie lada wyzwaniem. Jak więc ustawić kosze na odpady, by było wygodnie i praktycznie?

Współcześnie ludzie są bardziej świadomi konieczności segregacji śmieci. Nie ma więc co się dziwić, że w prawie każdym mieszkaniu znajdziemy kosze na odpowiednie odpady. Ustawienie ich w kawalerce czy małym mieszkaniu jest sporym wyzwaniem. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Trójdzielny lub czterokomorowy kosz to strzał w dziesiątkę

W przypadku małej powierzchni najlepszym rozwiązaniem będzie kupno trójdzielnego lub czterokomorowego kosza na śmieci. Wówczas mamy połączonych ze sobą kilka mniejszych pojemników, które zmieszczą się w szafce, w której ustawilibyśmy jeden duży kubeł. Warto też zastanowić się nad kompostownikiem ustawionym np. na balkonie.

Kosz na śmieci poza kuchnią?

Coraz częściej osoby posiadające małe mieszkania decydują się o umiejscowieniu kubła na śmieci poza kuchnią. W tym przypadku sprawdzi się np. miejsce przy biurku (lub pod nim), gdzie możemy wrzucać np. makulaturę oraz śmieci, które nie będą wiązały się z niezbyt przyjemnym zapachem. Z kolei mały kubeł na odpady komunalne sprawdzi się w łazience, a w piwnicy, garażu czy na balkonie – kosz na bioodpady (tu sprawdzi się wspomniany wcześniej kompostownik). Warto wspomnieć, że współczesne kompostowniki są tak skonstruowane, że nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*