Inspiracje do urządzenia kuchni w kamienicy

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Inspiracje do urządzenia kuchni w kamienicy
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Każdy marzy o tym, żeby jego kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale też ładna. Jak osiągnąć taki efekt, aranżując wnętrze w kamienicy? Przedstawiamy pomysły na urządzenie kuchni.

Jak urządzić kuchnię w kamienicy?

Takie wnętrze może być dostosowane do czasów, z których pochodzi budynek. Nie jest to jednak konieczność. Można tak zaaranżować kuchnię, żeby miała nowoczesny, wyjątkowy styl. Decydując się na kuchnię stylowo odpowiadającą historii kamienicy, można odstępować od „wytycznych” z tamtego okresu. Możliwe jest także połączenie uroku minionych epok z nowoczesnością.

Większość kuchni w kamienicach jest duża, więc należy zadbać o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Meble powinny być masywne. Sprawdzą się tutaj dobrze zarówno klasyczne, dzielone na górną i dolną część, jak też takie w systemie całościennym. W dużej kuchni ciekawie wyglądać będzie odpowiednio wyeksponowana wyspa kuchenna.

Eklektyczna kuchnia

To idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce rezygnować z wyjątkowego charakteru starych kamienic, jednocześnie łącząc go z nowoczesnymi elementami. Warto zachować w takiej sytuacji elementy architektoniczne, które są w dobrym stanie albo nadają do modernizacji. Dobrze wyglądać będą skrzynkowe okna, posadzki z kamienia, drewna albo płytek ceramicznych, a także drewniane drzwi, żeliwne kaloryfery oraz oryginalne ozdoby ścian.

Świetnie aranżacyjnie prezentować będą się elementy instalacyjne, takie jak miedziane rury czy ceglane mury. Mogą być one świetną podstawą do stylu loftowego. Dla zachowania równowagi warto sięgnąć po nowoczesne meble kuchenne. Najlepiej sprawdzą się takie o bezuchwytowych frontach albo nowoczesnych frontach. Galeria Polskie Meble ma swojej ofercie duży wybór nowoczesnych i eleganckich mebli kuchennych.

Różnego rodzaju nowoczesne sprzęty AGD oraz elementy oświetlenia w połączeniu ze „starym wnętrzem” mogą stworzyć bardzo ciekawą aranżację.

Aranżacja w stylu skandynawskim

Coraz częściej do aranżacji kuchni, także tych w kamienicach, wybierany jest styl skandynawski. Białe ściany i duże okna doskonale sprawdzą się w takich wnętrzach. Styl skandynawski lubi się z meblami z duszą, dlatego też stare kamienice będą się ciekawie prezentować w tej stylistyce. Warto tutaj sięgać po proste meble oraz dodatki w pastelowych kolorach.

Industrialna kuchnia

Wszelkie elementy w kamienicy, jak rury czy żeliwne kaloryfery, będą idealne do stylu industrialnego. Do tego warto wybrać białe szafki, posadzkę w czarno-białą szachownicę i odpowiednie detale. Najlepiej sprawdzą się lampy przemysłowe, metalowe szafki i krzesła. W ten sposób łatwo można uzyskać wyjątkowy charakter kuchni w kamienicy, zachowując pierwotne jej elementy, jak na przykład  cegła na ścianach.

Wyzwanie – wysokie pomieszczenie

Kuchnia w  kamienicy najczęściej znajduje się we wnętrzu znacznie wyższym niż w nowoczesnym budownictwie. Dlatego też w większości przypadków trzeba zrezygnować z najbardziej popularnych rozwiązań o standardowych wymiarach.  W wysokiej kuchni najlepiej sprawdzą się elementy robione na zamówienie. Dotyczy to zwłaszcza mebli. Szafki sięgające do sufitu mogą być wyzwaniem, ponieważ żeby sięgnąć coś z najwyższych półek koniecznością będą dodatkowe elementy, na przykład drabina. Może ona być jednak ciekawym urozmaiceniem w aranżacji.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz zamówić kuchnie na wymiar Poznań jest jednym z miast, w których możesz zakupić idealne meble do kuchni w kamienicy. Jeśli chcesz zamówić szafy na wymiar Poznań również będzie dobrym wyborem.

Zdjęcie główne: Saviesa Home/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*