Meble biurowe: jak zaaranżować swoje pierwsze biuro?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Meble biurowe: jak zaaranżować swoje pierwsze biuro?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzanie pierwszego biura dla firmy nie jest zadaniem prostym, gdyż wielu przedsiębiorcom brakuje wówczas doświadczenia, a także odpowiednich zasobów finansowych. Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach przekonuje jednak, że przy odrobinie starań jesteśmy w stanie stworzyć elegancką, a jednocześnie funkcjonalną przestrzeń biurową. Jak się do tego zabrać? Podpowiada sklep https://nonameoffice.pl/.

Biuro na niewielkiej powierzchni

Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją działalność jako przedsiębiorcy, prawdopodobnie wolimy poświęcić środki finansowe na ważniejsze rzeczy niż wynajem dużego biura. Niestety małe pomieszczenia sprawiają więcej kłopotów z aranżacją. Zanim pomyślimy o zakupie mebli biurowych, powinniśmy koniecznie dokładnie wymierzyć przestrzeń jaką dysponujemy. W małych biurach każdy centymetr ma znaczenie. Specjaliści od aranżacji wnętrz radzą, żeby urządzić małe biuro w duchu minimalistycznym (dzięki temu nie tylko będzie wydawało się większe, ale też będzie nas mniej kosztowało).

Dobrym pomysłem jest zadbanie o optyczne powiększenie biura. Możemy to zrobić używając jasnych kolorów, rezygnując z akcesoriów okiennych lub stawiając na jasne rolety. Rozwiązaniem może być również powieszenie w biurze luster (powinny być one duże, najlepiej też, żeby były bez ram). Biuro powinno być dobrze oświetlone. Oprócz światła dziennego potrzebujemy oświetlenia górnego, a także oświetlenia poszczególnych stanowisk pracy.

Z jakich mebli biurowych możemy zrezygnować?

Jeżeli przestrzeń jaką mamy do zagospodarowania jest mała, należy zrezygnować z mebli biurowych, które są zbędne. Nie potrzebujemy dużego stołu i masywnej szafy. Fotele biurowe możemy zastąpić znacznie mniejszymi, ale za to równie wygodnymi krzesłami obrotowymi.

Nie kupujmy zestawów mebli biurowych. Problem z nimi jest taki, że często zawierają meble, które są całkowicie bezużyteczne, bez których moglibyśmy się obyć. Zacznijmy od nabycia najbardziej podstawowych mebli, a dopiero gdy pojawi się potrzeba – dokupujmy kolejne.

Ergonomia przede wszystkim

Ekspert z salonu meblowego z Katowic przypomina, że najważniejszą cechą mebli biurowych jest ergonomia. Meble muszą być przede wszystkim wygodne. Dobry projekt jest tu często ważniejszy niż w przypadku mebli do użytku domowego. Z fotela w domu korzystamy zazwyczaj tylko my. Mebel ten nie jest intensywnie eksploatowany. Sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej w przypadku fotela biurowego, z którego pracownicy korzystają kilkanaście godzin dziennie (w niektórych firmach zdarza się, że meble biurowe są eksploatowane przez całą dobę).

Źle zaprojektowane meble biurowe nie tylko utrudniają nam pracę (jeżeli boli nas kręgosłup, możemy mieć problemy z koncentracją na zawodowych obowiązkach) – w dłuższej perspektywie czasu mogą zagrażać naszemu zdrowiu (regularne korzystanie ze źle zaprojektowanego krzesła biurowego może doprowadzić do zwyrodnień kręgosłupa).

Jeżeli nasza praca wymaga regularnego korzystania z szafki na dokumenty kilkanaście razy w ciągu dnia – gdy będzie ona znajdowała się na nieodpowiedniej wysokości, a my będziemy zmuszeni się schylać, prawdopodobnie po pewnym czasie zaczniemy boleśnie to odczuwać.

Stawiajmy na meble biurowe od renomowanych producentów

Projektując swoje pierwsze biuro powinniśmy stawiać na meble od renomowanych producentów (nawet jeżeli mielibyśmy kupować meble używane). Jest to tak ważne, gdyż firmy specjalizujące się w produkcji mebli biurowych doskonale znają potrzeby i wymagania pracowników. Są w stanie stworzyć meble, które nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji będą wciąż wygodne i atrakcyjne.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*