Malowanie płytek jako doskonały sposób na nowe wnętrze łazienki

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Malowanie płytek jako doskonały sposób na nowe wnętrze łazienki
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Marzysz o odświeżeniu swojej łazienki, ale nie chcesz przeprowadzać skomplikowanego remontu? Malowanie płytek to jedna z najprostszych metod na zmianę wyglądu takiego wnętrza! Dzięki temu możesz uzyskać nowoczesny wystrój i stworzyć przyjemną atmosferę w Twojej łazience bez konieczności skuwania glazury. Wyjaśniamy jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie, podpowiadamy czym powinna charakteryzować się dobra farba do płytek oraz na co zwrócić uwagę podczas malowania.

Dlaczego warto malować płytki w łazience?

Malowanie płytek to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko odmienić wygląd swojej łazienki. Unikniesz skomplikowanego i kosztownego remontu, wiążącego się z koniecznością wymiany glazury na nową. Dzięki malowaniu zaoszczędzisz sporo czasu, a często również pieniędzy, zyskując przy tym doskonały efekt wizualny w pomieszczeniu. Pokrycie płytek farbą to także sposób na oszczędność surowców i ochronę środowiska – ponownie wykorzystujesz istniejące już elementy.

Czym powinna wyróżniać się farba do płytek?

Wybór farby do płytek w łazience jest bardzo ważnym etapem przygotowań do malowania glazury. Dobrej jakości produkt musi charakteryzować się kilkoma istotnymi cechami, aby zapewnić długotrwałe oraz estetyczne wykończenie powierzchni. Przede wszystkim, farba do płytek powinna być odporna na działanie wody. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym występuje duża wilgotność, a także łatwo o zachlapanie ścian. Wodoodporna powłoka na płytkach będzie długo zachowywać doskonały wygląd. Świetnie zniesie również regularne czyszczenie powierzchni.

Dodatkowo, farba do płytek powinna wyróżniać się łatwą aplikacją, co pozwoli Ci wykonać prace renowacyjne nawet wtedy, gdy nie masz szerokiego doświadczenia z malowaniem powierzchni. Na rynku znajdziesz dziś produkty 2w1 – będące zarówno podkładem, jak i farbą nawierzchniową, dzięki czemu nie będzie konieczne gruntowanie glazury.

O czym warto pamiętać podczas malowania płytek w łazience?

Zanim zaczniesz malować płytki, pamiętaj o dokładnym przygotowaniu powierzchni do aplikacji farby. Należy usunąć z glazury wszelkie osady, kamień, tłuste plamy i zanieczyszczenia. Możesz wykorzystać do tego specjalistyczne środki, dostępne w sklepach z akcesoriami do malowania. Usunięty powinien zostać także silikon. Następnie możesz ścianę spłukać dokładnie wodą, ale pamiętaj, by farbę nakładać na dobrze wysuszoną powierzchnię. Sprawdź, kiedy powstała powłoka osiągnie ostateczną odporność i trwałość – producent informuje zwykle o tym na opakowaniu. Do tego czasu traktuj pomalowaną powierzchnię z ostrożnością.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*