Majówka za miastem – gdzie wyjechać z ukochanym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Majówka za miastem – gdzie wyjechać z ukochanym?
Życie w mieście

Majówka tuż-tuż. To wspaniała okazja, by spędzić czas we dwoje za miastem, w okolicznościach przyrody. To również świetny pretekst do poznania ciekawych miejsc w naszym kraju! Nie macie jeszcze pomysłu, jaki kierunek wybrać? Podpowiadamy!

Kraina Wygasłych Wulkanów

Pierwsze miejsce, które polecamy odwiedzić w długi majowy weekend, brzmi z lekka tajemniczo. To inna nazwa Gór i Pogórza Kaczawskiego, które jest dość rzadko odwiedzane przez turystów. Jest więc szansa na zobaczenie pięknych okoliczności przyrody bez ogromnych tłumów.

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to miejscowość często odwiedzana przez turystów, jednak dużą liczbę ludzi rekompensują piękne widoki. Jeżeli macie ochotę na majówkę w górskim stylu, polecamy zobaczyć taras widokowy Złoty Widok oraz Halę Szrenicką.

Załęczański Park Krajobrazowy

Załęczański Park Krajobrazowy położony jest w województwie łódzkim, na granicy z województwami opolskim i śląskim. Zachęca do odwiedzin niezwykłymi okolicznościami przyrody, m.in. Jaskinią Ewy, Rezerwatem Przyrody Węże oraz Żabim Stawem. Prawda, że brzmi ciekawie?

Mierzeja Wiślana

Nie ma to jak stare, dobre, polskie Morze Bałtyckie. Fanom naszego krajowego akwenu polecamy zwiedzenie okolic Mierzei Wiślanej. Plaże są równie piękne, jak w popularnych kurortach, jednak turystów jest znacznie mniej.

Okolice Krakowa

Z pewnością była stolica Polski jest świetnym miejscem do zwiedzenia w czasie długiego majowego weekendu, jednak okolice miasta również są niezwykle interesujące. Dolinki Podkrakowskie, Pustynia Błędowska – wszystko to kilka kilometrów od Krakowa. Można wybrać się na dłuższą lub krótszą wycieczkę, bez natłoku turystów.

Bory Tucholskie

Jeżeli lubisz wypoczynek w lesie, musisz odwiedzić Bory Tucholskie. To kraina jeszcze nie do końca odkryta przez turystów, jednak ma w sobie niezliczoną ilość interesujących miejsc. Są to m.in. jeziora, wieże widokowe i Góra Raciąż.

Góry Sanocko-Turczańskie

Jeśli obawiasz się dużych tłumów w Bieszczadach podczas tegorocznej majówki, świetną alternatywą są Góry Sanocko-Turczańskie w okolicy Ustrzyk Dolnych. Znajdziesz tam wiele szlaków spacerowych i wzgórz, m.in. Holicę, Gromadzyń i Kamienną Lawortę.

Park Krajobrazowy Doliny Bobru

Park Krajobrazowy Doliny Bobru to niezwykle ciekawa okolica położona w pobliżu Zielonej Góry. Jest to miejsce, na którego zwiedzanie lepiej jest zaplanować kilka dni. Zobaczyć można wtedy m.in. Wzgórze Gapy, Perłę Zachodu oraz wieżę książęcą w Siedlęcinie.

Wierchomla

Wierchomla to mała miejscowość w Małopolsce w Beskidzie Sądeckim. Największym powodzeniem cieszy się zimą, kiedy to narciarze przyjeżdżają do znajdującej się w niej stacji narciarskiej. Latem miejsce to nie jest jednak tak chętnie odwiedzane przez turystów, choć zupełnie niesłusznie. W okolicy można wspiąć się na Radziejową – najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – oraz zwiedzić zamek w Rytrze.

Narwiański Park Narodowy

To miejsce, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Nazywany jest również polską Amazonią. Niewątpliwie jego główną atrakcją jest Zerwany Most w Kruszewie, w którego okolicach można podziwiać rozlewisko Narwi. Choć na wędrówkę trzeba przeznaczyć trochę czasu, to piękne widoki rekompensują ten wysiłek.

Zdj. główne: Cynthia Magana/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*