Klasyczne czy nowoczesne – jakie firany zawiesić w salonie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Klasyczne czy nowoczesne – jakie firany zawiesić w salonie?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Aranżacja wnętrz wymaga dobrego przemyślenia wizji, którą chcesz wcielić w życie. Podczas urządzania mieszkania lub domu warto mieć pomysł na spójny, odpowiadający Twoim upodobaniom wystrój. Pozwoli Ci to na stworzenie estetycznego wnętrza i dobranie odpowiednich dodatków wykończeniowych – takich jak firany, zasłony i rolety.

Do jakich wnętrz pasują klasyczne firany?

Firany pojawiają się w roli atrakcyjnego dodatku w wielu aranżacjach. Taki dodatek nie tylko może uatrakcyjnić wystrój wnętrza, ale również zapewnić Ci prywatność – zwłaszcza, jeśli mieszkasz na parterze lub pierwszym piętrze. Jest to również istotny element wypełnienia i organizacji przestrzeni dookoła okna – może bowiem w znaczący sposób wpływać na optyczne rozmiary pomieszczenia. Szeroką ofertę klasycznych firan znajdziesz na przykład na stronie: https://sklep.firany-adamski.com. Sprawdź sam i znajdź coś idealnego do Twoich wnętrz. 

Jeśli zastanawiasz się, czy do estetyki Twoich pomieszczeń pasują klasyczne firany, przede wszystkim postaraj sie określić, do jakiego efektu zmierzasz. Style aranżacyjne są przeróżne i na pewno któryś z nich odpowiada Twoim potrzebom. Jeżeli dobrze odnajdujesz się w przestrzeniach wypełnionych naturalnymi materiałami i ciepłymi kolorami, idealna dla Ciebie może okazać się estetyka rustykalna, obfitująca w wiklinowe dodatki, doniczkowe rośliny i ręcznie dziergane obrusy i serwety. Taki wystrój doskonale uzupełniają klasyczne, białe firany. Innym style aranżacyjnym, do którego pasują takie dodatki jest estetyka prowansalska. Pomieszczenia urządzone w zgodzie z jej zasadami wypełnione są białymi meblami i jasnym drewnem, a wśród dominujących kolorów znajdą się pastele i lawenda. Do nich również sprawdzą się białe firany, ale nie tylko: świetnie wpasują się także bladoróżowe i błękitne dekoracje.

Do jakich wnętrz pasują nowoczesne firany?

Nowoczesne firany, których rozmaite wzory możesz znaleźć na przykład tutaj: https://sklep.firany-adamski.com/13-firany, mogą być doskonałym dodatkiem do aranżacji w stylu współczesnym. W ten nurt wpisują się między innymi minimalizm, styl loftowy (industrialny) czy hybrydy stylu klasycznego i założeń estetyki nowoczesnej. Współczesne aranżacje charakteryzują się przede wszystkim operowaniem ograniczoną ilością barw (zazwyczaj trzema lub czterema, w tym najwyżej jedną „krzykliwą”). Większość nowoczesnych mieszkań i pomieszczeń będzie zmierzała w stronę minimalizmu – znajdziesz więc w nich wyłącznie to, co jest potrzebne. Ozdoby zazwyczaj są zredukowane do minimum i z tego powodu firany mogą stanowić doskonałą dekorację. Na tle niewielkiej ilości ozdób będą się wyróżniać i przyciągać wzrok.

Niektórzy idą o krok dalej i urządzają mieszkania w stylu futurystycznym. Tego rodzaju aranżacja jest wypełniona syntetycznymi materiałami i metalem, a także obfituje w oryginalne wzory i pomysły. Znajdą w niej swoje miejsce meble o niestandardowych rozmiarach i kształtach, nieoczywiste połączenia kolorystyczne oraz wzory nawiązujące do kosmosu i technologii. Firany pasujące do takie wnętrza również będą miały mniej klasyczne wymiary i kształty – mogą Cię jednak zachwycić, jeśli lubisz klimat science-fiction.

Fot.: Mediocre Studio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*