Jaki materac i łóżko do mieszkania na wynajem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki materac i łóżko do mieszkania na wynajem?
Jak wynająć?Nieruchomości

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Łóżko i dobry materac to tak naprawdę najważniejszy element wyposażenia każdego mieszkania, także tego przeznaczonego na wynajem. Sen pozwala się zregenerować, a bez jakościowego snu nie ma dobrego zdrowia ani samopoczucia. Jak urządzić mieszkanie na wynajem i jakie łóżko oraz materac wybrać?

Łóżko czy materac – w co warto inwestować w mieszkaniu na wynajem?

Tak naprawdę najważniejszy jest dobry materac. Dobry, czyli przede wszystkim dopasowany do potrzeb konkretnej osoby, jej wagi, wzrostu, budowy ciała. Oczywiście są materace w miarę uniwersalne i w takie należy zainwestować wynajmując mieszkanie. Dobre materace to np. produkcja M&K Foam Koło. Jest to polski producent materacy z dużym doświadczeniem na rynku. Materace MK Foam Koło są cenione za solidne wykonanie i dobre materiały, dzięki czemu mają zwykle dłuższą żywotność niż materace konkurencji. Oczywiście wiele zależy od budżetu, jaki możemy przeznaczyć. Jednak mając określoną sumę na urządzenie mieszkania na wynajem – warto przede wszystkim zainwestować w dobry materac. Łóżko ma tak naprawdę znaczenie drugorzędne, chociaż z pewnością działa bardziej wizualnie na potencjalnego najemcę, niż materac. 

Dobry sklep z materacami
Materiał prasowy Expert Snu

Jaki materac wybrać do mieszkania na wynajem?

Jeśli szukasz taniego i dobrej jakości materaca do mieszkania na wynajem, to polecamy sprawdzić ofertę MK Koło. Materace polskiej produkcji to gwarancja wysokiej jakości i dbałości o detale. Jednak mając mocno ograniczony budżet nie można się spodziewać cudów. Materac za kilkaset złotych nigdy nie dorówna pod względem trwałości czy wygody materacowi za kilka tysięcy. Tani materac jednak wcale nie musi być zły, chociaż w niewielkim budżecie warto szukać raczej materacy o prostej budowie. Tanie materace to często modele zrobione z naturalnych materiałów takich jak włókno kokosowe. W stosunkowo niskiej cenie można też kupić materac sprężynowy np. połączony z warstwą pianki. Przy niewielkim budżecie polecamy raczej materace sprężynowe niż materace z naturalnych materiałów, gdyż te drugie są mniej trwałe, szybko się zużywają a do tego są stosunkowo mało higieniczne. Naturalne materiały mają tendencje do gromadzenia wilgoci i często tworzą idealne warunki do rozwoju roztoczy, grzybów, pleśni czy bakterii. Lepiej wybrać materac sprężynowy, bo jest to najbardziej klasyczny w działaniu typ materacy, co sprawia, że są to materace dość wszechstronne i uniwersalne. Materac sprężynowy zapewnia dobre punktowe podparcie dla ciała i może być dobrym wyborem do mieszkania na wynajem.

Jakie łóżko wybrać do mieszkania na wynajem?

Najlepiej jest kupić łóżko i materac tego samego producenta, bo wówczas mamy pewność, że obydwie rzeczy będą ze sobą kompatybilne. Naprawdę dobry stosunek jakości do ceny oferują polskie marki. W ofercie MK Foam Koło można znaleźć materace i łóżka z różnych półek cenowych, dzięki czemu każdy spokojnie znajdzie dobre rozwiązanie do mieszkania na wynajem. W ofercie MK Koło można też znaleźć na przykład łóżko z materacem w zestawie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala skrócić cały proces wyboru i kupna praktycznie o połowę, bo za jednym zamachem można kupić zarówno łóżko, jak i materac. Dość tanie są choćby łóżka tapicerowane, które mają prostą konstrukcję i uniwersalny, klasyczny wygląd. Dzięki temu łóżko można dość łatwo wkomponować w wygląd sypialni. Z kolei jeśli ma to być łóżko do małego mieszkania na wynajem lub kawalerki, można rozważyć także łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel lub szufladami. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca w szafach czy komodach i świetnie sprawdza się w mocno ograniczonej przestrzeni.

Zdjęcie główne: Vecislavas Popa/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*