Jak znaleźć najlepsze miejsce na telewizor

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak znaleźć najlepsze miejsce na telewizor
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Telewizor jest ważnym elementem wyposażenia wielu domów. Najczęściej znajduje się w salonie, jednak wybór odpowiedniego miejsca, gdzie powinien się znajdować, może stanowić problem. Podpowiadamy, jak wybrać zaaranżować wnętrze z telewizorem.

Odpowiednie ulokowanie telewizora

Najszybszym rozwiązaniem jest ustawienie telewizora na meblach. Nie wymaga to wiercenia dziur w ścianach i pozwala zaoszczędzić bałaganu. Wystarczy ustawić telewizor na dobrze dobranej komodzie albo szafce RTV. Plusem tego rozwiązania jest szybki i bezproblemowy montaż. Tak ustawiony telewizor jednak łatwo może ulec zniszczeniom. Jeżeli nie zostanie przytwierdzony do mebli na stałe, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie strącony. To ryzykowne zwłaszcza, jeśli w domu znajdują się zwierzęta albo małe dzieci. Konieczne jest także odpowiednie dopasowanie wysokości szafki pod TV, tak żeby ekran znajdował się na wygodnym poziomie.

Może jednak zawiesić?

Zawieszanie telewizora na specjalnym uchwycie jest coraz częstszym rozwiązaniem. Największym plusem tego sposobu jest możliwość regulacji położenia ekranu. Niektóre wysięgniki pozwalają na regulację góra-dół, natomiast inne we wszystkich czterech kierunkach. Takie uchwyty ścienne można znaleźć na stronie https://centrumelektroniki.pl/uchwyty-scienne-c1018.

Pod zawieszonym telewizorem można ustawić szafkę albo stolik, które pozwolą zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie akcesoriów do TV albo innych rzeczy. Wadą tego rozwiązania jest konieczność wiercenia w ścianie oraz to, że trzeba dokupić odpowiedni uchwyt do telewizora. Należy pamiętać, że nie każdy będzie pasował do każdego modelu urządzenia.

Jakie miejsce jest najlepsze?

Niezależnie od tego, czy telewizor będzie ustawiony na meblach, czy powieszony na ścianie, bardzo istotne jest odpowiednie miejsce, w którym będzie się on znajdował. Dobrym rozwiązaniem, na które można sobie pozwolić jednak tylko w dużych domach, jest zaaranżowanie jednego pomieszczenia na domową salę kinową.

Są jednak sposoby na to, żeby w odpowiedni sposób zaaranżować wnętrze z telewizorem. Przykładowo, ściana TV z przesuwanymi drzwiczkami, które zasłonią ekran, kiedy nie używa się telewizora, to ciekawe rozwiązanie. Telewizor można także wkomponować pomiędzy szafki czy galerię zdjęć.

Najlepszym miejscem na telewizor będzie przestrzeń niedaleko mebli wypoczynkowych. Zwłaszcza, jeżeli telewizję często ogląda większa ilość osób, urządzenie powinno być ustawione na wprost od kanapy czy foteli.

Telewizor najlepiej jest zamontować na tej samej ścianie, co większość okien, nie naprzeciwko nich. Pozwoli to uniknąć niekomfortowych i uciążliwych refleksów światła na ekranie telewizora.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Ekran telewizora powinien znajdować się na odpowiedniej wysokości. Ważne jest, żeby podczas oglądania telewizji nie trzeba było ani się pochylać, ani zadzierać głowy. Istotna jest też odległość telewizora od mebli. Im większy jest ekran, tym ta odległość powinna być większa. Największe modele TV sprawdzą się więc najlepiej w dużych wnętrzach.

Jeżeli w salonie zaaranżowano ścianę z telewizorem i zabudową, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią wentylację. Żeby to zrobić, ściany z telewizorem i meblami powinno się aranżować, zostawiając odpowiedni odstęp dookoła ekranu. Ta przestrzeń pozwoli zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się telewizora.

Lepiej też jest unikać montowania telewizora przy grzejniku albo kominku. Zbyt bliska odległość od takich źródeł ciepła może być kłopotliwa dla sprawnej pracy telewizora, a w dłuższej perspektywie czasowej wpływać na jego działanie i awaryjność.

Zdjęcie główne: Jonas Leupe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*