Jak zadbać o transport mebli?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zadbać o transport mebli?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Przed Tobą przeprowadzka, ale nie wiesz, jak się do niej przygotować? Musisz wziąć ze sobą część mebli i chcesz się upewnić, że ich transport będzie bezpieczny i wszystkie dotrą na miejsce, ale nie masz czasu zajmować się tym samodzielnie? Sprawdź firmy zajmujące się przeprowadzkami i przygotuj się do tego ważnego kroku z pewnością, że wiesz, co robisz!

Czy wynajęcie firmy przeprowadzkowej się opłaca?

Odpowiedź na to pytanie nie jest, wbrew pozorom, prosta. Oczywiście, z pozoru wydaje się, że najmniejsze koszty generuje samodzielna przeprowadzka – po prostu pakujesz meble i przewozisz je ze starego do nowego miejsca zamieszkania. A jednak, w takim przypadku musisz korzystać z własnego samochodu (co generuje koszty związane, między innymi, z zakupem paliwa) lub nawet pożyczyć samochód od znajomych albo rodziny. To ostatnie występuje zwłaszcza, kiedy chcesz przetransportować wielkogabarytowe meble, a Twój samochód to typowa osobówka. W dodatku, chcąc dokonać przeprowadzki, zazwyczaj potrzebujesz zabrać ze sobą naprawdę dużo rzeczy, a to oznacza, że na jednym kursie samochodem prawdopodobnie się nie skończy. Nie zapominaj również o tym, że samodzielne zajęcie się przeprowadzką generuje koszty pośrednie – musisz wziąć wolne w pracy, więc nie zarabiasz, zajmując się transportem swoich mebli. W dodatku, zorganizowanie tego transportu wymaga uwagi i zabezpieczenia wszystkich przedmiotów, a jeśli coś się zniszczy – będziesz mógł winić tylko siebie. Natomiast, jeśli zaufasz firmie zajmującej się przeprowadzkami, wszystkimi tymi sprawami zajmą się fachowcy.

Sprawdź oferty firm przeprowadzkowych

Firm zajmujących się przeprowadzkami i transportem mebli jest sporo. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z ich usług, warto zorientować się, czy któraś z działalności w Twojej okolicy ma konkurencyjne ceny. Przeprowadzka to duże wydarzenie, często planowane z wyprzedzeniem – warto zadbać, by nie generowało więcej kosztów, niż to potrzebne. Jeśli jesteś z okolic Poznania, możesz sprawdzić na przykład stronę: https://fachoweprzeprowadzki.pl/. Pamiętaj, że musisz upewnić się, że wybierasz jakościowe usługi, spełniające wszystkie Twoje oczekiwania. Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, koniecznie postaraj się dokładnie ustalić cenę, która będzie Cię satysfakcjonowała. Pamiętaj, że koszt transportu będzie zależeć od ilości osób zaangażowanych w przeprowadzkę, odległości starego i nowego miejsca zamieszkania oraz samej ilości rzeczy. Możesz zdecydować się na kompleksowe usługi, przy których nie musisz uczestniczyć, lub częściową pomoc, żeby wszystko kontrolować. Wybierz najlepsze dla Ciebie rozwiązanie i zacznij swoje nowe życie bez zbędnego stresu.

Dobrze przygotuj się do transportu mebli

Przeprowadzka nie dzieje się z dnia na dzień, należy się do niej dobrze przygotować. Firmy, które zajmują się transportem i logistyką, takie jak https://tsl-nordic.com/, z pewnością mogą Ci w tym pomóc, również ważne jednak jest zadbanie o szczegóły i przygotowanie przed nawiązaniem współpracy. To zaczyna się już dwa miesiące przed przeprowadzką – to właśnie wtedy powinieneś zrobić generalne porządki, a także przygotować konkretne kategorie przedmiotów: do zabrania, do sprzedania, do oddania i do wyrzucenia. To również czas na znalezienie firmy transportowej. W ciągu dwóch miesięcy dzielących Cię od przeprowadzki, postaraj się pozbyć wszystkich rzeczy, które nie wpadają w kategorię „do zabrania”. Mniej-więcej półtora miesiąca przed przeprowadzką dopnij wszystkie daty – z firmą przeprowadzkową, pośrednikami lub właścicielem Twojego nowego mieszkania oraz instytucjami, w których musisz zgłosić zmianę adresu. Nie zapomnij o przyjaciołach i rodzinie! Oni też powinni wiedzieć, gdzie mogą Cię znaleźć. Nie kupuj już rzeczy na zapas – postaraj się wykorzystywać chemię i kosmetyki, które masz w obecnym mieszkaniu. Miesiąc przed przeprowadzką stwórz dokładny jej plan i zacznij pakować rzeczy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Lê Minh

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*