Jak wyróżnić dom na osiedlu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wyróżnić dom na osiedlu?
Design i sztuka

Kiedy mieszkamy na osiedlu, gdzie niemal wszystkie domy wyglądają jednakowo, czasem chcemy się po prostu wyróżnić. Ludzie na co dzień starają się odróżniać od innych chociażby poprzez dobór odpowiedniego stroju bądź niekonwencjonalnych dodatków. Na tym fundamencie właściwie opiera się moda. Co jednak zrobić, kiedy chcemy podrasować nasz dom? Oto kilka pomysłów, które Ci w tym pomogą! 

Oryginalny projekt 

Proces wyróżnianie naszego domu możemy zacząć już na etapie jego projektowania. Dobór odpowiedniego architekta czy projektanta, który spełni nasze oczekiwania oraz urozmaici projekt swoimi pomysłami to dobra opcja, która nam wiele ułatwi. Oczywiście są elementy, z którymi nie uda nam się zaszaleć. Wybierając styl, możesz postawić na przykład na nowoczesną, geometryczną formę z dużą ilością metalu i szkła. Możesz również pójść w sielski klimat i wybudować drewniany domek w prowansalskim stylu. Są jednak elementy, podczas wyboru których mamy zupełną dowolność, jak na przykład wybór pokrycia dachowego, który może nie być oczywistym wyborem. 

Zainspiruj się za granicą

Wycieczki zagraniczne i fascynacje danymi regionami to doskonałe podłoże do tego, w jaki sposób możemy wyróżnić swój dom na tle innych. Będąc na przykład w Grecji czy Włoszech możemy zakochać się w wyglądzie drewnianych okiennic zewnętrznych, które w niesamowity sposób podkreślają urok domu. Jeśli masz białą elewację i postawisz na granatowe okiennice, już na pierwszy rzut oka Twój dom będzie przywodził na myśl greckie wakacje, szum morza i wąskie klimatyczne uliczki. Każdy, nawet drobny element aranżacji domu czy ogrodu wyróżni nas na tle dziesiątków  innych. 

Drzwi do innego świata

Kolejnym dobrym patentem na wyróżnienie naszego domu w tłumie innych może być wybór niecodziennych drzwi frontowych, które są naszą wizytówką. Obecnie na rynku istnieje wiele opcji od przeszklonych, przez dwuskrzydłowe aż po te pokryte niecodziennym kolorem. Wybierz swojego faworyta, a przekonasz się, że zostaniesz zapamiętany. 

Ogród 

Chyba nikogo nie zaskoczymy, mówiąc, że elementem, który w prosty sposób pozwoli wyróżnić nasz dom na tle całego osiedla będzie piękny ogród. Również tutaj możesz puścić wodze fantazji. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas i umiejętności, by się nim zajmować. Czasem jednak wystarczy na przykład niecodzienne uformowanie krzewów czy umieszczenie na elewacji budynku bluszczu bądź dzikiego wina. Dobrym wyjściem będzie również posadzenie nowych gatunków drzew, krzewów czy kwiatów. Niektóre z nich mogą wymagać sprowadzenia nawet z zagranicy i specjalnej opieki, ale w większości przypadków efekty są tego warte. 

Ściany inne niż wszystkie

Kiedy chcemy wyróżnić nasz dom na tle innych, możemy również zaszaleć z elewacją. I nie mamy tu na myśli wyłącznie pomalowania jej na szalony kolor, choć to może być jeden ze sposobów. Podczas prac możesz na przykład połączyć drewno, szkło, metal bądź kamień. Zaś jeśli lubisz sztukę i masz swojego ulubionego artystę, możesz poprosić o umieszczenie na elewacji na przykład elementów jego obrazów. Możesz także zdecydować się na umieszczenie na jednej ze ścian na przykład muralu, choć to zdecydowanie opcja dla naprawdę odważnych. 

zdj. główne: 13902/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*