Gdzie zastosowanie znajduje oświetlenie ledowe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie zastosowanie znajduje oświetlenie ledowe?
Design i sztuka

Artykuł sponsorowany

Popularne w ostatnich czasach oświetlenie led świetnie sprawdza się w stylu loftowym i nowoczesnym. Może stanowić główne źródło światła w pomieszczeniu albo służyć jako oświetlenie dodatkowe, a także doskonale sprawdzić się na zewnątrz. Jeśli szukasz mocnego źródła światła, z pewnością znajdziesz w swoim otoczeniu miejsce dla ledów!

Oświetlenie pomieszczeń w domu

Lampy ledowe doskonale sprawdzają się jako źródło światła w każdym wnętrzu – od przestronnego salonu, przez przytulną sypialnię, aż do niewielkiej łazienki. Te lampy są doskonałe dla kreatywnych osób, które projektują swoje domy i mieszkania z rozmachem i wyobraźnią. Ledy mogą stanowić nie tylko główne źródło światła, ale również być być doskonałym, a jednocześnie subtelnym uzupełnieniem wystroju. Właśnie takie zastosowanie ma oświetlenie podszafkowe, które możesz zainstalować w kuchni lub łazience. Eleganckie ledy zapewniają optymalną ilość światła i wpasowują się w desing pomieszczenia – a szczególnie dobrze komponują się ze stylem nowoczesnym. Postaw na klasę i komfort i wybierz to rozwiązanie.

Stwórz doskonałe miejsce do pracy i nauki 

Lampy led charakteryzują się mocnym światłem, którego barwa może być dostosowana do Twoich potrzeb. Dzięki swoim właściwościom, sprawdzą się doskonale jako źródło światła w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy i nauki. Urządzając gabinet, musisz zadbać o światło przyjazne dla wzroku – czyli takie, które będzie wystarczająco mocne, by nie męczyć się przy czytaniu lub pracy na komputerze. Jeśli pracujesz w domu przynajmniej kilka godzin dziennie, zdecydowanie lepiej będzie postawić na żółte światło, pozwalające oczom na częściową regenerację. Z kolei dla osób pracujących z dużą precyzją, ale krócej, lepiej sprawdzi się białe światło. Wybrane halogeny led mogą spełniać te warunki, dlatego warto zorientować się w dostępnych modelach lamp, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Zewnętrzne lampy ledowe

Ledy nadają się nie tylko do oświetlania pomieszczeń – są również świetnym rozwiązaniem do podświetlenia basenu albo ogrodu. Na przykład lampy uliczne solarne mogą rozjaśnić drogę dojazdową i okolice garażu. Z kolei lampy ledowe zainstalowane na domu będą skutecznie oświetlać ganek, taras albo balkon. Pamiętaj, że lampy stosowane na zewnątrz powinny charakteryzować się wytrzymałą obudową, która nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych. Warto również zadbać o wysokie natężenie światła – szczególnie, jeśli lampa ma znaleźć się pod wodą. Oczywiście, tego typu źródła światła muszą być przystosowane do instalacji w basenie lub sadzawce, w innym przypadku ich założenie może doprowadzić do zwarcia.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*