Aranżacja biura – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Aranżacja biura – o czym pamiętać?
Urządzanie i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Szukasz, masz na oku, właśnie wynająłeś albo kupiłeś swoje nowe biuro? Czas na aranżację wnętrza! Zobacz, jak sprawić, żeby Twoje miejsce pracy było funkcjonalne i nie puściło Cię z torbami!

Lokal

Jeśli wybrałeś już miejsce, gdzie będziesz aranżował swoje biuro, poświęć chwilę na przyjrzenie mu się. W zależności od miasta, okolicy, piętra i rozkładu okien, Twój lokal może mieć zupełnie różne atuty. Biura do wynajęcia Warszawa mogą z pewnością zapunktować usytuowaniem w stolicy, dostępem do siedzib największych firm i największą liczbą klientów. Z kolei mniejsze miejscowości bez wątpienia mają możliwość zagrania kameralnością i klimatem rodzinnego biznesu. Zastanów się, jak połączyć charakter Twojej firmy z aranżacją biura, które będziesz urządzał i zabieraj się do pracy!

Meble

Niewątpliwie jedną z najważniejszych rzeczy w nowym biurze są meble. W zależności od tego, kogo zatrudniasz, powinieneś zadbać, żeby biurka i krzesła miały odpowiednią wysokość. To ważne – chodzi w końcu o zdrowie ludzi, za których jesteś odpowiedzialny. Inną istotną kwestią jest również miejsce do przechowywania. W biurze nie może zabraknąć półek, regałów i szuflad! Dokładnie przemyśl, jak obszerna jest dokumentacja, którą będziesz musiał przechowywać w tym lokalu i zadbaj o odpowiednią ilość mebli, na których i w których można ją trzymać. 

Sprzęt biurowy

Kolejną niebagatelną kwestią jest wyposażenie szkolne i biurowe – drukarki, komputery, skanery, a także drobiazgi papiernicze: od ryz papieru, notesów i karteczek samoprzylepnych, po spinacze biurowe, zszywki i długopisy. Dobrym pomysłem będzie stworzenie list przedmiotów potrzebnych do codziennej pracy w Twoim biurze, a następnie zakupienie ich hurtowo. Musisz też przygotować się na ich zużycie i mądrze zaplanować uzupełnianie materiałów. Jeśli wybierasz sprzęt elektroniczny dla Twoich pracowników, warto zwrócić uwagę na parametry, które umożliwią im płynną pracę. Ważna będzie również możliwość ładowania sprzętu i odpowiednia ilość gniazdek oraz wykupienie odpowiednich programów do pracy.

Zrób kosztorys

Przygotowując aranżację, na pewno zadbasz o wszystko – od koloru ścian, po rodzaj procesora w laptopach i tusz w długopisach. Postaraj się jednak zaplanować te wydatki z wyprzedzeniem i stworzyć kosztorys swojego przedsięwzięcia. To bardzo ważne, ponieważ pozwoli Ci bezpiecznie dysponować finansami i kreować stabilny wizerunek firmy. Jeżeli musisz na czymś oszczędzić – najlepiej będzie, jeśli dowiesz się o tym z wyprzedzeniem!

Zdj. główne: Arlington Research/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*