8 sposobów, aby w salonie pięknie pachniało

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
8 sposobów, aby w salonie pięknie pachniało
Urządzanie i inspiracje

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu. To także najlepsze miejsce na przyjmowanie gości. Nic więc dziwnego, że zależy nam, by akurat tutaj zawsze unosił się piękny i przyjemny zapach. Jest na to wiele sposobów, zarówno tych mniej, jak i bardziej wymagających. Oto niezawodne osiem z nich! 

Odświeżacze automatyczne

Jednym z popularniejszych i mało wymagających sposobów na utrzymanie pięknego zapachu w pomieszczeniach są automatyczne odświeżacze powietrza, które raz na jakiś czas uwalniają zapach. Działają również wtedy, kiedy nie ma nas w domu i nie musimy się martwić o pozostawienie ich bez nadzoru. Nie jest to jednak jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań, dodatkowo mieści się w średniej półce cenowej. 

Zapachy do kontaktów

Na bardzo podobnej zasadzie działają odświeżacze elektryczne, wpinane do kontaktu. Podłączamy do urządzenia buteleczkę z wybranym przez nas olejkiem, ustawiamy intensywność zapachu i cieszymy się systematycznie uwalnianą wonią. To praktyczny zamiennik zapachów w aerozolu, które musimy rozpylać sami, o czym niestety często zdarza nam się zapominać. Na rynku dostępne są również modele mające w sobie kilka zapachów uwalnianych naprzemiennie, w taki sposób byśmy nie przyzwyczaili się do jednego aromatu. Ich małą wadą jest stosunkowo wysoki koszt. 

Patyczki zapachowe

Kolejną niemal bezobsługową opcją są patyczki zapachowe, które oprócz uwalniania pięknej woni są również estetyczną ozdobą. Możemy je dostać u wielu producentów i każdy znajdzie odpowiedni zapach dla siebie. Patyczki wystające ze szklanych, estetycznych pojemników nasiąkają środkiem zapachowym i uwalniają go w pomieszczeniu. To praktyczny i stosunkowo tani sposób na pięknie pachnący salon. 

Świece

O zaletach palenia świec w salonie chyba nikomu nie musimy mówić. Zwłaszcza te droższe i większe egzemplarze roztaczają w pomieszczeniu cudowną woń, która zostaje z nami nawet do następnego dnia. Również tutaj każdy znajdzie coś dla siebie zarówno w kwestii nut zapachowych, jak i ceny oraz estetyki. Dla bezpieczeństwa lepiej nie zostawiać ich zapalonych, kiedy nie ma nas w pomieszczeniu. 

Woski

Do palenia wosków niezbędny będzie kominek. Możemy wyposażyć się zarówno w tradycyjny na podgrzewacze, jak i elektryczny. Ich minusem, podobnie jak w przypadku świec, jest konieczny nadzór. Woski to jedno z najtańszych rozwiązań. Możemy kupić tradycyjne, ale również na przykład sojowe. Producenci oferują również te produkowane w zgodzie z naturą. 

Olejki aromatyczne i dyfuzory

To sposób na piękny zapach oraz aromaterapię w jednym. Co prawda nie jest to najtańsza opcja, ale jedna z bardziej ekologicznych, zapewniająca nam doskonałe samopoczucie oraz dodatkowe aspekty prozdrowotne. Wlewamy kilka kropli olejku eterycznego do elektrycznego dyfuzora, który uwalnia lekką mgiełkę pełną zapachu. 

Perfumy do wnętrz

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują także perfumy do wnętrz. To wyrafinowane kompozycje stworzone z myślą o kreowaniu atmosfery wnętrza zapachem. Możemy je rozpylić w powietrzu bądź spryskać nimi zasłony, poduszki na kanapie czy abażury lamp. Jeśli zależy nam na trwałym zapachu, lepiej wydać kilka złotych więcej, bo to naprawdę dobra inwestycja. 

Kwiaty

Ostatnim i zawsze sprawdzającym się sposobem na piękny zapach w salonie są oczywiście świeże kwiaty ustawione w wazonie na stole bądź komodzie. 

zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*