Wanna akrylowa czy stalowa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wanna akrylowa czy stalowa?
Urządzanie i inspiracje

Stoisz przed wyborem odpowiedniej wanny? Zastanawiasz się, która będzie najlepsza do Twojego domu? Sprawdź, który model wybrać – zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Wanna – jak ją wybrać?

Długie relaksujące kąpiele w wannie to marzenie niejednej osoby. Przydaje się ona również wtedy, kiedy w domu są małe dzieci – uwielbiają się pluskać w wodzie! Ze względu na to w większości domów i wielu mieszkaniach wanna to prawdziwe must-have. Jak więc wybrać produkt, który spełni Twoje oczekiwania? Wybór jest szeroki, więc nie jest to sprawa prosta. 

Kształt wanny to podstawa

Na początku warto się zastanowić, jakiego kształtu wanny szukasz. Musi być oczywiście dopasowana do wielkości oraz stylu Twojej łazienki, a także do indywidualnych preferencji. Wiadomo, że każdemu podoba się coś innego. Na rynku znajdziesz wanny prostokątne, narożne, wolnostojące, okrągłe i owalne oraz inne. Niektórzy marzą również o wannie z hydromasażem. Jedne z nich zajmują więcej miejsca, inne pozwalają znacznie zaoszczędzić na metrażu. 

Wanna akrylowa czy stalowa – trudny wybór

Gdy już wybrałaś interesujący Cię kształt wanny, czas przemyśleć to, z jakiego materiału będzie ona wykonana. To przecież nie jest mniej istotne, a nie zawsze od początku się nad tym zastanawiamy. Mamy do wyboru kilka rodzajów tworzyw, dzisiaj skupimy się natomiast na wyborze między wanną akrylową a jej stalowym odpowiednikiem.

Wanna akrylowa – dlaczego warto?

Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy w Polsce rodzaj wanny. Można śmiało stwierdzić, że ten materiał zrewolucjonizował wygląd dzisiejszych łazienek! Akryl daje możliwości swobodnego kształtowania, więc za jego pomocą można uzyskać najróżniejsze formy. Do tego akryl jest w miarę gładki i ciepły w dotyku, co oczywiście jest dużym plusem przy codziennym użytkowaniu. Jeżeli szukasz niestandardowego rozwiązania kolorystycznego, wanna akrylowa także będzie dobrym pomysłem, ponieważ można ją barwić na dowolny kolor. Jeżeli chodzi o kolejne plusy wanien akrylowych, to świetnie utrzymują one temperaturę wody. Do tego bardzo łatwo je czyścić i mają właściwości antybakteryjne. 

A może jednak wanna stalowa?

Zanim pojawił się akryl, na topie była przede wszystkim stal emaliowana. Do dzisiaj niektórzy po nią sięgają. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten materiał ma wiele plusów. Wanny tego typu są odporne na uszkodzenia czy odbarwienia oraz działanie silnych środków. Wanna stalowa będzie też matowieć wolniej niż akrylowa. Podobnie jak w przypadku akrylu, wanny stalowe można znaleźć w różnych wariantach kolorystycznych. 

Trudny wybór?

Jak widać, oba typy wanien dobrze spełniają swoje zadanie. Na czym więc się skupić i co wybrać, jeżeli chcesz znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie? Łatwość montażu i szeroka gama produktów charakteryzują oba rodzaje wanny. Jeżeli zależy Ci na jak najbardziej wytrzymałym produkcie, skłanialibyśmy się ku wannie stalowej.

Zdj. główne: Noithat rakhoi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*